Oto mistrzowie łamania głowy! Wygrali turniej szarad w Grudziądzu [zdjęcia]

(DD)
VIII Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza
VIII Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza Marek Zmysłowski
Trofeum VIII Szaradziarskich Mistrzostw Grudziądza pojechało do Warszawy.

W grudziądzkich mistrzostwach szaradziarskich zwyciężył Marcin Zieliński z Warszawy. Zdobył 109 na 110 punktów, a w nagrodę m.in. puchar prezydenta naszego miasta. Drugie miejsce i puchar przewodniczącego rady miejskiej wywalczył Sławomir Koszelew z miejscowości Ignatki k. Białegostoku. A miejsce trzecie i puchar dyrektora Ogniska Pracy Pozaszkolnej zdobył Tomasz Tokarski z Gdyni. Najlepszym grudziądzaninem mistrzostw był Tomasz Cerk, który w klasyfikacji generalnej zajął 19. miejsce z dorobkiem 41 punktów. Otrzymał puchar KRD.

Na test złożyły się różnorodne zadania szaradziarskie, począwszy od znanych odmian krzyżówek, wirówek, szyfrogramów, a na pantropach i tematycznych kończąc. Zestaw ułożyli członkowie Toruńskiego Klubu Szaradzistów „Sfinks”.

- Bardzo cieszę się z frekwencji, bo w turnieju głównym wzięło udział ponad 50, a łączne w całej imprezie ponad 80 osób. To więcej niż podczas podobnych imprez w miastach porównywalnej wielkości - mówi Marian Chylewski, organizator mistrzostw i jeden z autorów zadań.

Mistrzostwa trwały dwa dni. Oprócz zadań turnieju głównego uczestnicy rozwiązywali także dodatkowe łamigłówki.

W krzyżówce fotograficznej Mariana Chylewskiego, w której hasła trzeba było odgadywać na podstawie zdjęć z Grudziądza zwyciężyła Elżbieta Grudzień z Elbląga, drugie miejsce zajęła Mariola Krywalska z Grudziądza i Krzysztof Oleszczyk z Konstancina-Jeziornej.

Natomiast z krzyżówką „wodociągową” najlepiej poradzili sobie: Mariola Gąsior z Grudzią-dza, Danuta Żebrowska z Jastrowia i Zosia Kacała z Grudziądza.

Młodzi grudziądzanie witali wiosnę w OPP

W Centrum Edukacji Ekologicznej rozwiązywano łamigłówkę - rozsypankę wyrazową - „Budowa dzika”. Zwyciężył Tomasz Tokarski z Gdyni, wyprzedzając Mirosława Norwajszasa ze Szczecina i Małgorzatę Wołc z Dąbrowy Górniczej.

Organizatorem ósmych już szaradziarskich mistrzostw było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Grudziądzu.