Aplikacja ParrotOne - co to jest?
Wybierasz pierwszą literę, a ParrotOne podpowiada ci całe zdanie, a nie tylko słowo, jak to jest w smartfonie. Aplikacja ParrotOne pomaga w pisaniu na smartfonie, tablecie (generalnie na urządzeniach mobilnych) osobom z niesprawnymi rękoma.
Jak działa aplikacja ParrotOne? Po wybraniu danej litery na klawiaturze, z boku ekranu pojawia się lista sugerowanych całych zdań oraz ich części, a nad klawiaturą lista słów. Zamiast kilkunastu-kilkudziesięciu, wystarczy kilka kliknięć, by napisać i wysłać wiadomość.
To Cię może też zainteresować
Bezpłatna aplikacja ParrotOne (parrot z ang. - papuga) została wymyślona przez Piotra Lewandowskiego. Piotr choruje na neuropatię, jeździ na wózku elektrycznym, a wskutek choroby coraz mniej sprawne stają się ręce, mniej w nich siły, gorsza jest precyzja ruchu. Mówi: - Pisanie jest dla mnie coraz trudniejsze i szukałem rozwiązań, które pomagałyby wprowadzać treść na urządzeniach mobilnych.
Własna sytuacja zainspirowała więc Piotra Lewandowskiego do wymyślenia sposobu, jak pisanie ułatwić. Tak urodziła się idea aplikacji. Jest z tych osób, które nie skupiają się na ograniczeniach związanych z chorobą, na tym czego nie mogą, a na tym co mogą zrobić.
ParrotOne - genialna aplikacja
Piotr Lewandowski nie jest informatykiem z zawodu, ale od wielu lat to jego hobby, które potem dało możliwości pracy. Był redaktorem pism IT, prowadził działalność w tym sektorze. Nad stworzeniem ParrotOne pracował zespół, którego Piotr był kołem napędowym.
- Zaplanowałem interfejs użytkownika i wszystkie funkcjonalności, ale ostateczny efekt jest wynikiem pracy zbiorowej - podkreśla. - Okazało się, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż sądziłem, wymaga większych nakładów. Dopiero wsparcie inwestora pchnęło prace do przodu.

Aplikacja ParrotOne - jak działa?
Aplikacja uczy się, których zwrotów i zdań użytkownik używa najczęściej i zaczyna tworzyć własne podpowiedzi, ma wbudowany słownik i tłumacza (polski, angielski i hiszpański). ParrotOne to start up, działa w systemie Android. Aplikacja jest do pobrania (bezpłatnie) w sklepie Google Play. Płatne są wersje premium.
Aplikacja ParrotOne jest do pobrania bezpłatnie w sklepie Google Play.
ParrotOne może być pomocna nie tylko osobom z niepełnosprawnościami, także osobom starszym. Apka dostała główną nagrodę stowarzyszenia Integracja w kategorii "Aplikacje bez barier 2017", wygrała inne konkursy, w tym europejskie.
- Pracujemy nad rozwojem tej aplikacji - mówi "Pomorskiej" Piotr Lewandowski. - Każdą funkcję można rozwinąć. Ale z jednej strony mamy ograniczone środki, z drugiej - nie chcemy, by stała się przeładowana. Ma być prosta i użyteczna. Myślę o osobach podobnych do mnie, by w natłoku ikonek niesprawne ręce nie klikały w to, co nie chcą.
Zespół pracuje też nad klawiaturą do komputera, która byłaby łatwa w użytkowaniu przez osoby z niesprawnymi rękoma.
Google ostrzega. Masz te aplikacje w swoim telefonie? Zobacz...
Smaki Kujaw i Pomorza odcinek 6
