Piast Szczecin najlepszy w Świeciu

Migawka z derby. Atakuje Anna Bączyńska
Migawka z derby. Atakuje Anna Bączyńska Sławomir Wojciechowski
IV Turniej Siatkówki Kobiet o Puchar Prezesa Firmy Mekro zakończył się triumfem siatkarek ze Szczecina. Pałac II Bydgoszcz był trzeci, a Joker/Mekro Świecie dopiero czwarty.

Joker Świecie - Pałac II Bydgoszcz (turniej Mekro)

Druga i trzecia faza turnieju była bardzo nieudana dla gospodyń. W półfinale przegrały one z Piastem Szczecin 1:3 prezentując w trzech ostatnich setach bardzo słaby styl.
Dziś podopieczne Andrzeja Nadolnego miały okazję do rehabilitacji w derbach o 3. miejsce z Pałacem II Bydgoszcz. Ten wczoraj wieczorem dość niespodziewanie przegrał z Orłem Elbląg 1:3. Porażka niespodziewana, bo elblążanki w poprzednich dwóch spotkaniach nie zachwycały.

Brązowe pałacanki

Jokerki nie znalazły dziś recepty na juniorki Pałacu. Przegrały 1:3 (-20, 18, -20,-22). Tylko w drugim secie i na początku czwartego gospodynie miały dobre momenty gry.
Z kolei podopieczne Macieja Kromrycha prezentowały się dobrze z wyjątkiem drugiego seta, w którym nagminnie psuły zagrywki. Słabo wyglądało też przyjęcie i rozegranie. Trener Pałacu już na początku seta wykorzystał dwa przysługujące sety. W pozostałych odsłonach pałacanki wróciły do poziomu z inauguracyjnej partii. Bardzo dobrze grała Alicja Walczak, która bez problemu przyjmowała zagrywki rywalek. Miała też wiele udanych akcji w obronie. Tym występem zapracowała na nagrodę dla najlepszej przyjmującej. Z kolei w ataku dobrze spisywała się Anna Bączyńska, która łatwo przedzierała się przez dziurawy blok świecianek.

W meczu finałowym Piast Szczecin zgodnie z planem pokonał E. Leclerc Orła Elbląg 3:0 (25:17, 26:24, 25:22). Aczkolwiek wygrana nie przyszła mu łatwo. W drugim i trzecim secie siatkarki z Elbląga grały bardzo dobrze. Były bliskie urwania seta faworytkom.

Wyniki

Półfinały: Piast Szczecin - Joker/Mekro Świecie 3:1 (-15, 15, 16, 13), E. Leclerc Orzeł Elbląg - Pałac II Bydgoszcz 3:1 (18, -22, 14, 16).
Mecze o 5. miejsce: Gedania Gdańsk - Orzeł Malbork 2:1 (13, -22, 17) oraz 3:1 (12, 13, 20, -17) - ostatni set zagrano jako bonus.
Mecz o 3. miejsce: Pałac II - Joker 3:1 (20, -18, 20, 22).
Mecz o 1. miejsce: Piast - Orzeł 3:0 (17, 24, 22).

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA: 1. Piast Netto Szczecin, 2. E. Leclerc Orzeł Elbląg, 3. Pałac II Bydgoszcz, 4. Joker/Mekro Świecie, 5. Energa Gedania Gdańsk, 6. Orzeł Malbork.
Nagrody indywidualne: Sandra Guzowska (Piast Szczecin - MVP turnieju); Sylwia Korczak (Orzeł Elbląg - najlepsza rozgrywająca); Alicja Walczak (Pałac II Bydgoszcz - najlepsza przyjmująca); Katarzyna Bury (Piast - najlepsza atakująca).

PAŁAC II: Aleksandra Torbusińska, Magdalena Karpińska, Katarzyna Szostak, Weronika Fojucik, Marta Ciesiulewicz, Kinga Dybek, Anna Bączyńska, Monika Kuczko, Alicja Walczak, Emilia Pokora, Anna Grzempowska.
JOKER: Dominika Wojciechowska, Kasia Wenerska, Anna Hohn, Hanna Łukasiewicz, Agnieszka Warzecha, Agata Asinowicz, Monika Nowak, Marta Duraj, Anna Głowiak, Aleksandra Mirosław, Karolina Szewczyk, Magdalena Froń.