https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Po przebudowie skrzyżowania w Brześciu Kujawskim jest bezpieczniej

Nowe skrzyżowanie jest bezpieczniejsze i ułatwia przejazd
Nowe skrzyżowanie jest bezpieczniejsze i ułatwia przejazd Andrzej Galczak
Przebudowane skrzyżowanie cieszy nie tylko kierowców, ale też pieszych i rowerzystów

Remont skrzyżowania drogi krajowej nr 62 z wojewódzką nr 268 w Brześciu Kujawskim dobiega końca. Można dodać, że nareszcie, bo planowo roboty miały potrwać 90 dni i być ukończone w połowie grudnia ub. roku. Powodem opóźnienia były - jak wyjaśniono nam w bydgoskim oddziale GDDKiA - warunki pogodowe i formalności dotyczące zmian w organizacji ruchu. Obecnie trwają jeszcze drobne prace kosmetyczne.

Poprawa bezpieczeństwa kierowców i pieszych
Celem przebudowy skrzyżowania było poprawienie płynności ruchu oraz bezpieczeństwa nie tylko kierowców, ale również pieszych i rowerzystów. Zmieniona została geometria jezdni na skrzyżowaniu i, co bardzo istotne, wybudowany został lewoskręt ułatwiający kierowcom wyjazd z miasta na drogę prowadzącą w kierunku Wieńca. Są też nowe chodniki i ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.

Czy to koniec utrudnień w ruchu na tym skrzyżowaniu?- Praktycznie tak, bo niewiele pozostało do zrobienia - podkreśla Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy. - Główne prace zostały wykonane. Jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa są gotowe. Wymalowane również zostało oznakowanie poziome. Kierowcy mogą się natknąć jedynie na robotników, którzy pracują obok jezdni, na trawnikach, gdzie trwają nasadzenia i czasem oni lub sprzęt chwilowo muszą wkroczyć na pasy ruchu. Koszt przebudowy szacowany jest na ok. 1,5 mln zł.

Najlepsze szlaki rowerowe w naszym regionie [zdjęcia]

Nowy chodnik w Falborku. Będzie bezpieczniej
Z drugiej strony Brześcia Kujawskiego, w Falborku, szykowana jest budowa chodnika. Wielu Czytelników z pewnością pamięta, że przed kilkoma laty doszło w tej miejscowości do bardzo groźnych w skutkach wypadków. Sytuacja znacznie się już poprawiła w wyniku zmian oznakowania i ograniczenia prędkości.

- Na odcinku długości pół kilometra pomiędzy Brześciem i Falborkiem planujemy budowę chodnika - dodaje rzecznik GDDKiA. - O szczegółach nie mogę jeszcze mówić, gdyż projekt jest na etapie uzgadniania.

To zadanie planowane jest na przyszły rok.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

d
dziadu

tyle miejsca mozna bylo zrobic RONDO ale chyba by bylo za tanio!!!

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska