Po tragedii we Włocławku. Policja weźmie pod lupę pozwolenia na broń

(GOZ)

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
Kontrola z komendy głównej w Bydgoszczy! Ma ona związek z głośnym potrójnym morderstwem we Włocławku zakończonym samobójstwem.

Chodzi o broń, z której strzelał Bogumił P. do swojej żony, jej matki i brata. Wiadomo, że miał na nią pozwolenie, bo w 1995 roku został myśliwym. Ale dwa lata później został skreślony z listy członków Polskiego Związku Łowieckiego. Dlaczego pozwolenie na broń nie zostało mu cofnięte?
Komenda wojewódzka twierdzi, że nie otrzymała z zarządu okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego we Włocławku informacji o wykreśleniu Bogumiła P. z listy członków.
Grzegorz Wiśniewski z włocławskiego PZŁ zapewnia jednak, że w rejestrach wysyłanych do komendy wojewódzkiej od 2004 nie było Bogumiła P.

Przeczytaj także: Pierwsza żona P. popełniła samobójstwo, drugą P. zabił... Dlaczego Bogumił strzelał?

Żeby nie było powtórki

Komenda do tej pory wszczynała procedurę cofnięcia pozwolenia na broń po otrzymaniu informacji o skreśleniu z listy członków Polskiego Związku Łowieckiego. - Przeanalizowaliśmy wszystkie informacje z okręgów PZŁ w naszym województwie i wśród nich nie ma tej o wykreśleniu Bogumiła P. - mówi nadkomisarz Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa KWP w Bydgoszczy.

Postępowanie wyjaśniające w tej sprawie toczy się w Komendzie Wojewódzkiej w Bydgoszczy.
Komendant wojewódzki w związku z tą sprawą polecił także sprawdzenie wszystkich pozwoleń na broń. Dotyczy to siedmiu tysięcy osób. - Chcemy mieć pewność, że takich sytuacji, jak we Włocławku, nie będzie więcej - mówi nadkomisarz Chlebicz.

Wyjaśnieniem tego, kto w tej sprawie zawinił zajmuje się także Prokuratura Rejonowa we Włocławku. Nieporozumienia mogły wziąć się stąd, że Bogumił P. został skreślony z listy członków PZŁ, zanim ustawa o broni i amunicji wprowadziła obowiązek informowania komendy o skreśleniu. Obowiązek sporządzania rejestrów PZŁ ma natomiast tylko raz w roku.

Sprawą tą zainteresowała się także Komenda Główna Policji. W komendzie w Bydgoszczy rozpoczęła się kontrola.

Jest postępowanie

Są już natomiast pierwsze wnioski w sprawie policyjnej interwencji w przeddzień morderstwa we Włocławku.

Na wniosek komendanta wojewódzkiego wobec trzech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne.

Powód?
Niewłaściwie wykonywali oni obowiązki służbowe po tym, jak 19 lutego zatelefonowała Renata P. informując o zagrożeniu ze strony męża. Następnego dnia Bogumił P. zastrzelił żonę, teściową i szwagra, a sam na koniec popełnił samobójstwo.

Jak się dowiedzieliśmy, zarzuty niewłaściwego wykonania obowiązków służbowych dotyczą zastępcy dyżurnego przyjmującego zgłoszenie, a także dwóch policjantów, którzy podjęli interwencję.
Czy się potwierdzą? To będzie wiadomo po zakończeniu postępowania dyscyplinarnego.
Jeśli zarzuty zostaną utrzymane, to funkcjonariuszom może być wymierzona kara - od nagany do wydalenia ze służby włącznie.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 64

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czy sprawa posiadania broni bez pozwolenia została wyjaśniona?

G
Gość

Jak tam ? Czy wyjaśniliście już kto jest temu winien?

G
Gość
W dniu 04.06.2014 o 15:34, Gość napisał:

Bracie Polaku!Mylisz się, wielu jeszcze posiada broń myśliwską a powinni mieć zabraną jak choćby ,,wodomierz", który był karany i nie powinien mieć broni.Najważniejsze że odebrano tą broń psychopacie znęcającemu się nad rodziną i sąsiadami.Następny krwiopijca i wyzyskiwacz też posiada broń myśliwską a znęca się nad swoimi niewolnikami w trakcie wykonywania usług leśnych.

G
Gość

Bracie Polaku!

 

Mylisz się, wielu jeszcze posiada broń myśliwską a powinni mieć zabraną jak choćby ,,wodomierz", który był karany i nie powinien mieć broni.

 

Następny krwiopijca i wyzyskiwacz też posiada broń myśliwską a znęca się nad swoimi niewolnikami w trakcie wykonywania usług leśnych.

G
Gość
W dniu 03.06.2014 o 11:03, Gość napisał:

Czy sprawa posiadania broni myśliwskiej i pozwolenia na tę broń przez sprawcę rodzinnej tragedii została wyjaśniona?Czy może nastąpi kolejna tragedia rodzinna wywołana przez zdesperowanego ojca, to dopiero organy ścigania zaczną bez zbędnej zwłoki wyjaśniać?

Nie nastąpi tragedia.Policja dawno temu na Mursku odebrala już broń.Widocznie mieli podstawy do tego.
G
Gość

Czy sprawa posiadania broni myśliwskiej  i pozwolenia na tę broń przez sprawcę rodzinnej tragedii została wyjaśniona?

 

Czy może nastąpi kolejna tragedia rodzinna wywołana przez zdesperowanego ojca, to dopiero organy ścigania zaczną bez zbędnej zwłoki  wyjaśniać?

G
Gość

Czy w końcu poniósł ktoś konsekwencje za nielegalne posiadanie pozwolenia na broń myśliwską?

G
Gość

Przecież wszyscy dobrze wiedzą jacy ludzie posiadają pozwolenie na broń myśliwską w okolicy Włocławka.

G
Gość

Tragedia jest co rano jak tylko kretyn się obudzi.

G
Gość

Czy Włocławianie zapomnieli już o tragedii?

G
Gość
W dniu 27.03.2014 o 16:37, Gość napisał:

Przecież ten z Murska to komuch, to nie odebraliby mu broni.Ty chyba masz obsesję na kimś z Murska albo macie wspólną kochankę.

Ten z Murska któremu odebrano broń nie ma kochanki.Gość capi tak strasznie że żadna by go nie chciała.
G
Gość
W dniu 27.03.2014 o 15:54, Gość napisał:

Tak,już dawno odebrano bron temu z Murska.

Przecież ten z Murska to komuch, to nie odebraliby mu broni.Ty chyba masz obsesję na kimś z Murska albo macie wspólną kochankę.

G
Gość
W dniu 27.03.2014 o 15:31, Gość napisał:

Czy już się zakończyła kontrola?

Tak,już dawno odebrano bron temu z Murska
G
Gość

Czy już się zakończyła kontrola?

G
Gość

Czy to jest właściwe aby policja kontrolowała swoje wcześniejsze działania?

Dodaj ogłoszenie