Pierwsze lokale w wyborcze w USA zostaną otwarte dziś w południe czasu polskiego czyli o 6 rano czasu lokalnego. Głosowanie zostanie przeprowadzone w czterech okręgach konsularnych: Chicago, Nowy Jork, Waszyngton i Los Angeles.
Otworzonych zostało 28 obwodowych komisji wyborczych - mówi konsul RP w Waszyngtonie Włodzimierz Sulgostowski, zwracając uwagę na rekordowe zainteresowanie wyborami wśród Polonii. Padły rekordy pod względem liczby rejestrujących się osób - w Chicago zarejestrowanych zostało ponad 18 tys. 771 osób, a w Nowym Jorku 16 tys. 218 osób.
W całych Stanach Zjednoczonych na listy wyborców wpisało się 38 tysięcy osób czyli o 8 tysięcy więcej niż w wyborach parlamentarnych 2007 roku. W tym roku po raz pierwszy udział w wyborach będą mogli wziąć mieszkańcy Alaski, gdzie zarejestrowało się około 50 Polaków. W Las Vegas na listy wyborców wpisało się 100 naszych rodaków.