Dwa lata temu z inicjatywy ówczesnego posła Łukasza Krupy doszło do meczu lokalnych polityków wszystkich opcji z dziennikarzami regionalnych mediów. Cały dochód z meczu przekazywany jest dla podopiecznych Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.
Więcej wiadomości sportowych, zdjęcia, wideo, relacje live na www.pomorska.pl/sport
W zeszłym roku, dzięki hojności sponsorów, a także zebranym od widzów i zawodników środkom, udało się zgromadzić blisko 30 tys. zł - trzykrotnie więcej niż podczas pierwszej edycji tego wyjątkowego meczu. Dzięki tym środkom zorganizowano m.in. kolonie dla kilkudziesięciu wychowanków BZPO-W, a także jednodniowe wycieczki do atrakcyjnych miejsc w naszym regionie i sąsiednich województwach. Były organizowane również wspólne wyjścia na lody, do restauracji czy kawiarni, Myślęcinka, muzeów, sal zabaw i kin. Dzieci spędzały aktywnie czas, korzystając m.in. z basenów, ścianek wspinaczkowych, kręgielni. W sumie blisko 100 podopiecznych bydgoskich domów dziecka spędziła wakacje w sposób, jaki nie byłby możliwy bez udzielonego wsparcia.
W niedzielę po raz trzeci się spotkamy i będziemy grali dla dzieciaków. Wszystkich chętnych zapraszamy do przyjścia na stadion TKKF im. Eugeniusza Połtyna przy ul. Słowiańskiej. Zapowiada się świetna zabawa. Cel jest szczytny i warto się pojawić i wspomóc dzieci.
Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 13
W trakcie meczu zorganizowana będzie dobrowolna zbiórka publiczna, której kwota, tak jak wpłaty od sponsorów, w całości zasili konto stowarzyszenia „TAK DLA POMOCY” z przeznaczeniem na organizację wakacji dla podopiecznych BZPO-W.
Politycy przystąpią do meczu pod wodzą Prezydenta Bydgoszczy - Rafała Bruskiego. Reprezentacja liczy aż 25 osób. Zespół dziennikarzy jest mniej liczny - 19 graczy. W dwóch poprzednich meczach był remis 2:2 i zwycięstwo Dziennikarzy 6:0. Jak będzie teraz?
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU