Polska pokonała Szwecję 8:2 w meetingu w Grudziądzu, na 90-lecie boksu w regionie [wideo]

Redakcja
Igor Kowalski (Champion Włocławek) wygrywa 3:0 z Hassani Mortezą (Szwecja) - w ringu w Grudziądzu Maryla Rzeszut
Turniej z dobrymi technicznie, emocjonującymi walkami uświetnił 90-lecie boksu w województwie kujawsko-pomorskim, obchodzone w MKS Start Grudziądz. Polscy pięściarze wygrali 8:2.

W ringu MKS Start Grudziądz zawodnicy z województwa kujawsko-pomorskiego walczyli z rywalami ze Szwecji w turnieju na 90-lecie Kujawsko-Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Klaudia Poliwczak (Start Grudziądz) wygrała 3:0, na dobry początek

Meeting rozpoczęła zwycięska walka Klaudii Poliwczak, zawodniczki z MKS Start Grudziądz. Boksowała bardzo ładnie i jednomyślną decyzją sędziów pokonała 3:0 Sylwię Grygiel (Boxeo Dąbrowa Chełmińska).

Okazję do występu w turnieju w Grudziądzu wykorzystali zawodnicy z Championa i KSW Włocławek, którzy byli głównymi autorami pokonania Szwedów w meetingu.
Dwóch zawodników KB Champion Włocławek, podopiecznych trenerów Roberta Osmólskiego i Kamila Korpowskiego, wygrali swoje walki. Michał Jarliński (63 kg) pokonał Jakuba Pytlińskiego (Astoria Bydgoszcz), wicemistrza Polski w wadze 66 kg.

Drugi reprezentant Championa Igor Kowalski pokonał, po bardzo ładnej walce, reprezentanta Szwecji, Hassaniego Mortezę. Kowalski uznany został najlepszym zawodnikiem tego turnieju i otrzymał puchar.

Turniej ze Szwedami polscy pięściarze wygrali 8:2.

- Poziom techniczny walk był naprawdę bardzo dobry - pochwalił pojedynki grudziądzanin, Maciej Demel, delegat ITO (International Technical Official). - Zawodnicy zaprezentowali dobry boks. Turniej uświetnił jubileusz 90-lecia K-P OZB. Było co w ringu oglądać i emocjonować się.

Marian Kasprzyk: - Jestem tam, gdzie króluje boks

Z dużym zainteresowaniem obserwował walki gość turnieju - Marian Kasprzyk, złoty medalista olimpijski z Tokio (1964 r.) i brązowy medalista igrzysk w 1960 r.

- Młodzież walczy ambitnie, z przyjemnością oglądam turniej - komentował pan Marian. - Zawsze chętnie bywam tam, gdzie króluje boks. Budujące jest to, że w województwie kujawsko-pomorskim Grudziądz, miasto z wielkimi tradycjami bokserskimi, organizuje zawody pięściarskie, obozy szkoleniowe i jest dla tego sportu ważnym ośrodkiem w Polsce.

Marian Kasprzyk wręczał zwycięzcom puchary, a zawodnicy byli dumni, że odbierają trofea z rąk mistrza olimpijskiego w boksie.

WYNIKI WALK: 63 kg: Sylwia Grygiel (Boxeo Dąbrowa Chełmińska - Klaudia Poliwczak (MKS Start Grudziądz) 0:3,
66 kg: Michał Jarliński (Włocławek) - Jakub Pytliński (Astoria Bydgoszcz) 3:0,
57 kg: Hassani Morteza (Fita BC Tidaholm, Szwecja) - Igor Kowalski (Włocławek) 0:3,
60 kg: Mohammad Nazari - Daniel Piotrowski (KSW Włocławek) 0:3,
64 kg: Milad Nazlak (Tifa BC Tidaholm) - Tomasz Gryckiewicz (Sako Gdańsk) 3:0.

Walki towarzyskie pięściarzy z Włocławka: Konrad Winny - Marcel Wańkowski 1:1, Radosław Szablewski - Kacper Charzewski 1:1, Weronika Flaszak - Aleksandra Kłonowska 1:1.

Za najlepszą walkę uznano starcie Daniela Piotrowskiego z Włocławka (wygrał 3:0) i Mohammeda Nazari (Tifa BC). Najlepszym pięściarzem turnieju był Igor Kowalski (Włocławek), a najlepszym zawodnikiem szwedzkim - Milad Nazlak.