Polska - Serbia 29:28 na inaugurację Mistrzostw Europy Piłkarzy Ręcznych

FIAŁ
Polska - Serbia
Polska - Serbia Paweł Skraba
Kapitalne widowisko w Krakowie! Polscy piłkarze ręczni od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację podczas Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w pierwszym meczu grupy A wygrali z Serbami 29:28.

Pierwszym liderem tabeli w grupie A są Francuzi, którzy we wcześniejszym meczu wygrali z Macedonią 30:23. To właśnie Macedończycy będą w niedzielę wieczorem (20.30), drugim grupowym rywalem Polaków. Biało-czerwoni niejako zrewanżowali się też Serbom za porażki 19:20 podczas Mistrzostw Europy 2014 i 18:22 podczas Mistrzostw Starego Kontynentu w 2012 r., w Danii.

Michał Jurecki po meczu Polska - Serbia

Zapis relacji: Polska - Serbia online

POLSKA - SERBIA 29:28 (14:15)

POLSKA (trener Michael Biegler): Szmal (5 obron/17 rzutów - 29% skuteczności), Wyszomirski (5/21 - 24%) - K. Lijewski 4 gole/6 rzutów, Krajewski 3/4, Bielecki 3/5, Wiśniewski, B. Jurecki 3/4, M. Jurecki 7/13, Konitz, Grabarczyk, Gliński 2/2, Syprzak 2/3, Daszek 3/7, Łucak, Szyba 2/2, Chrapkowski 0/1.
Kary: 6 minut (Konitz, Szyba, Krajewski - po 2 minuty).

SERBIA (trener Dejan Peric): Dukanovic (0/3 - 0%), Stanic (13/39 - 33%) - Pusica, Sesum 4/7, Nikcevic 7/9, Marjanovic, Dukic 2/3, Nenadic 7/14, Boskovic, Rnic 2/3, Beljanski 1/2, Zelenovic 4/6, Abutovic, Marsenic 1/1, Orbovic, Elezovic 0/1.
Kary: 12 minut (Marsenic - 6 minut, Zelenovic, Abutovic, Sesum - po 2 minuty).

Sędziowali: Bogdan Stark, Romeo Stefan (obaj Rumunia).

W pierwszej połowie, liderem Serbów w ataku był Petar Nenadić, który w całym meczu rzucił siedem bramek. Biało-czerwoni prowadzili 13:12 po trafieniu Glińskiego, jednak potem rywale skontrowali i do przerwy prowadzili różnicą jednej bramki. A drugie pół godziny gry, Polacy rozpoczęli w podwójnym osłabieniu (kary Konitza i Chrapkowskiego).

Po przerwie, podopieczni trenera Bieglera prowadzili różnicą dwóch bramek (18:16), jednak potem przydarzyły się dwa błędy podania i Serbowie doprowadzili do remisu 24:24. Z linii siedmiu metrów nie do zatrzymania był Nikcević. W końcówce meczu, bezbłędny był jednak Bielecki, a Szmal zatrzymał bezbłędnego dotychczas z rzutu karnego Nikcevicia. W polskiej ekipie najskuteczniejszy dzisiaj Michał Jurecki zdobył siedem goli.