MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pośmiertna wojna o Niemena

se.pl
sxc.hu
Czesław Niemen zmarł 7 lat temu, teraz o jego twórczość kłócą się wdowa po zmarłym Małgorzata Niemen-Wydrzycka, rodzina, wielbiciele i różne stowarzyszenia.

Pomimo śmierci wielkiego artysty, nadal ma on wielu wiernych fanów którzy wraz z wydawcami i organizatorami imprez zarzucają wdowie po piosenkarzu, że blokuje dostęp do twórczości Niemena.

Tadeusz Skliński znał Niemena kilkadziesiąt lat, często bywali u siebie w domach. W 2006 r. wydał album "Niemen dyskografia fakty i twórczość". Na początku, jak mówi, współpracował z wdową. Na jej życzenie wyrzucił dwa rozdziały, ale niestety wybuchła afera o zdjęcia rodziców.

- Mam teraz dobrowolnie zapłacić jej 85 tys. zł. Jeżeli sprawa trafi do sądu, kwota się podwoi. Już Józef Hen powiedział, że tragedią polskiej kultury jest wdowie 5 minut[...] Zdjęcia dostałem od rodzonej siostry Czesława, Jadwigi Wydrzyckiej-Bortkiewicz. Zamieściłem je w książce, a potem usłyszałem, iż wykradłem je rodzinie... - żali się Skliński.

Romuald Wydrzycki, brat stryjeczny Czesława, i Witold Andree, producent z Poznania w 2010 r. wydali płytę "Terra Deflorata: Koncert". W nagraniu materiału uczestniczył też Czesław Niemen. Wdowa po Niemenie domaga się od pana Romualda odszkodowania w wysokości 310 tys. złotych za bezprawne wykorzystanie materiału. Jednak Wydrzycki zapewnia, że Niemen podarował mu ten materiał i pozwolił zrobić z nim co chce.

Podobnych historii jest więcej. Między innymi protest wdowy i jej córek przeciwko postawieniu pomnika wielkiemu artyście w Opolu. Na odsłonięcie przybyła siostra Czesława, pani Jadwiga, oraz cała rodzina Wydrzyckich, którzy nie mieli nic przeciwko pomnikowi. Oczywiście wdowa projekt oprotestowała i wraz z córkami zbojkotowała uroczystość, bo... Czesławowi za bardzo stały sutki - wzrusza ramionami były menedżer.

Więcej
http://www.se.pl/rozrywka/plotki/wielka-wojna-o-niemena-wdowa-malgorzata-niemien-walczy-w-sadzie-z-rodzina-meza_175149.html

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska