https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powiat. Brawurę na drodze odczuli w kieszeni

(mona)
fot. sxc
W miniony weekend policjanci odnotowali kilka kolizji drogowych. I znów posypały się mandaty. Głównie - przez nadmierną prędkość.

W Chełmnie, przy ul. Wodnej, kierujący mercedesem sprinter w trakcie nieprawidłowo wykonywanego manewru parkowania uderzył w skodę octavię. Sprawca został ukarany mandatem karnym.
Natomiast w Stolnie, kierująca audi nie dostosowała prędkości do warunków drogowych. Straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i zjechała do przydrożnego rowu. Została pouczona.
Zaś w Chełmnie, przy ul. Aleje 3-go Maja - w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich, kierujący pojazdem renault megane, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem jonway. W konsekwencji jadący na dwóch kółkach przewrócił się. Sprawca kolizji nie uniknął kary.
Przejeżdżający przez Stolno oplem vectra nie dostosował prędkości do warunków, przez co doprowadził do zderzenia z poprzedzającym go oplem corsą, a następnie - z jadącym z przeciwka fiatem tipo. I ten kierowca otrzymał mandat.
Z kolei w Nowych Dobrach strażacy wyciągali z rowu volkswagena golfa. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska