Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat brodnicki. Wspólnie świętowali zakończenie żniw [zdjęcia]

(mat)
Podczas dożynek koła gospodyń wiejskich z regionu prezentowałyn wykonane przez siebie wieńce i ozdoby
Podczas dożynek koła gospodyń wiejskich z regionu prezentowałyn wykonane przez siebie wieńce i ozdoby (mat)
- Dożynki to święto wszystkich, ponieważ każdy z nas codziennie sięga po chleb - mówił Zbigniew Sosnowski, poseł RP.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Bobrowie

W niedzielę odbyły się Powiatowo-Gminne Dożynki w Bobrowie. Tradycyjnie rozpoczęły się mszą św., po której korowód dożynkowy przeszedł na plac przy ZS. Uroczystości wspólnie otworzyli gospodarze dożynek: Piotr Boiński, starosta oraz Paweł Klonowski, wójt gminy. Jednym z głównych punktów oficjalnej części było przekazanie przez starostów dożynkowych chleba, wypieczonego z mąki z tegorocznych zbóż.

Przeczytaj także:Gmina Kamień. Dziękowali za plony

- Dożynki to święto wszystkich, ponieważ każdy z nas codziennie sięga po chleb - mówił podczas wystąpienia Zbigniew Sosnowski, poseł RP.

W trakcie dożynek wręczono również wiele nagród. Na wniosek starosty odznaki honorowe "Zasłużony dla rolnictwa", nadawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dostali: Dariusz Gutowski (gmina Brodnica), Eugeniusz Marulewski (gmina Górzno), Adam Klejnowski (gmina Zbiczno), Bogdan Tadajewski (gmina Jabłonowo), Andrzej Szczechowicz (gmina Osiek), Tomasz Noskowski (gmina Świedziebnia), Jan Grzywacz (gmina Brzozie), Tadeusz Piórkowski (gmina Bartniczka), Piotr Szablewski (gmina Bobrowo) i Benedykt Michałkiewicz (gmina Zbiczno).

Wręczono również wyróżnienia starosty. Otrzymali je: Bogumiła i Eugeniusz Sieprawscy (gmina Bobrowo), Piotr Panek (gmina Bartniczka), Leszek Krajnik)gmina Brodnica), Marcin Bartkowski (gmina Górzno), Andrzej Wasilewski (gmina Zbiczno), Ambroży Bartkowski (gmina Brzozie), Sławomir Gulczyński (gmina Świedziebnia), Józef Brzozowski (gmina Jabłonowo) i Marek Bartłomiejus (gmina Osiek).

Podczas dożynek nie zabrakło konkursów, koncertów i oczywiście swojskich potraw.

- Smalec pań ze Zgniłobłot był po prostu przepyszny - mówiła Maria Januszewska, studentka.
Dzieci mogły popatrzeć przez teleskop czy nauczyć się robić zabawki z siana. Było także wiele innych stoisk: banków, rzemiosła, powiatu czy szkół.

- Byłem już kilkakrotne na dożynkach powiatowych w naszym regionie, ale nigdzie nie było to tak dobrze zorganizowane - stwierdził Michał Kamiński, sprzedawca. - Wszystkie stoiska są dobrze rozmieszczone, jest wiele stolików, nie jest ciasno. Po prostu wszystko mi się podoba. Do tego już od skrzyżowania z drogą na Grudziądz stały znaki informacyjne, w którą stronę jechać na dożynki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska