Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat golubsko-dobrzyński otwiera się na turystów

(km)
Zamek to największa atrakcja Golubia
Zamek to największa atrakcja Golubia (km)
Czy Golub-Dobrzyń, Szafarnia albo Obory na stałe zagoszczą na mapie turystycznej Polski? Jest na to szansa.

Daje ją powołanie Golubsko-Dobrzyńskiej Organizacji Turystycznej, która skupia m.in. samorządy i stowarzyszenia z powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Golub-Dobrzyń i i inne nasze miejscowości niewątpliwie mają się czym pochwalić. Do turystów trzeba jednak umiejętnie dotrzeć. To główne zadanie, które stawia przed sobą organizacja. - Chcemy promować nasze produkty turystyczne, co już się dzieje - mówi Ryszard Konopka, prezes organizacji.

Organizacja kilka dni temu oficjalnie zainaugurowała swoją działalność na Inauguracji Sezonu Turystycznego Województwa w Bydgoszczy. - Powiem nieskromnie, że było nas widać. Wystawialiśmy się razem z naszymi partnerami m.in. Osadą Karbówko, Zamkiem i wioskami tematycznymi z gminy Golub-Dobrzyń. Naprawdę mamy się czym pochwalić - mówi prezes.
To dopiero początek. G-DOT została zarejestrowana niedawno, tuż przed grudniowymi świętami. - Później trzeba było załatwić wszelkie sprawy formalne. Ale mamy już wszystko, co trzeba. Teraz się rozkręcamy - mówi z uśmiechem pan Ryszard.

Wiadomości z Golubia-Dobrzynia

Poza promocją miejscowości organizacja chce promować dwa główne szlaki przechodzące przez jej teren: Szlak św. Jakuba oraz Kujawsko-Pomorski Szlak Chopina. - Staramy się również o utworzenie certyfikowanej informacji turystycznej - tłumaczy prezes. - Jest szansa, aby jej siedziba znajdowała się w domku z podcieniami. Rozmawiamy na ten temat z jego właścicielem "Civitas Christiana" - mówi.

Organizacja planuje także stworzyć tour operatora, który zajmie się turystyką przyjazdową. - Będziemy ściągać grupy turystów, proponując im zwiedzanie ciekawych miejscowości i miejsc na naszym terenie - wyjaśnia prezes.

A jest co zwiedzać, wymieniając chociażby sam Golub-Dobrzyń z zamkiem na czele, związaną z Chopinem Szafarnię, klasztor w Oborach, czy Płonne, gdzie jest izba pamięci Marii Dąbrowskiej. Zresztą planuje się, aby przekształcić je w Muzeum Nocy i Dni. Poza tym przez powiat golubsko-dobrzyński przepływa Drwęca, która wręcz zachęca do spływów kajakowych. - Bazę już mamy. Sama Osada Karbówko, która zresztą cały czas się rozwija to ok. 200 miejsc. Jest też zamek oraz gospodarstwa agroturystyczne - zapewnia prezes.

Organizacja przygotowuje się także do wydania materiałów na temat atrakcji powiatu.

Czytaj e-wydanie »

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska