Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powiat i gmina Nakło złożyły się na karetkę dla Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
Jak poinformowała nas Marta Pióro, rzecznik prasowy grupy Nowy Szpital, teraz szpital ma 4 karetki funkcjonujące  w ramach  systemu ratownictwa medycznego, a stacjonujące  w Szubinie (na zdjęciu), Nakle, Mroczy i Kcyni
Jak poinformowała nas Marta Pióro, rzecznik prasowy grupy Nowy Szpital, teraz szpital ma 4 karetki funkcjonujące w ramach systemu ratownictwa medycznego, a stacjonujące w Szubinie (na zdjęciu), Nakle, Mroczy i Kcyni Maja Stankiewicz
Radni Nakła decyzję podjęli w środę 18 marca na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Tego dnia temat omawiany był także na sesji powiatowej w Nakle, która trwała niespełna pół godziny i zorganizowana została na przystani z dużymi obostrzeniami.

- Z racji zagrożenia epidemiologicznego na sali obrad przebywało tylko 17 osób - informuje Zbigniew Sabaciński, przewodniczący Rady Powiatu Nakielskiego. Na 21 radnych obecnych było 12 , tylu ile potrzeba do quorum. Ponadto był sekretarz gminy, skarbnik - wylicza Sabaciński. Jednym z tematów -przyjęcie pomocy finansowej od gminy Nakło. Ta pomoc to 185 tys. zł na zakup ambulansu do ratownictwa medycznego dla Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie. - Tyle samo dołoży do zakupu karetki powiat - informował na sesji Tomasz Miłowski, wicestarosta.

Decyzję o przekazaniu pieniędzy Rada Miejska Nakła podjęła w środę na sesji zwołanej w nadzwyczajnym trybie. I tu skład był okrojony. Nieobecnych było aż 7 radnych, pozostali powiedzieli „tak”.

Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo[/a]

- Pomysł rzucono na jednym ze spotkań dotyczących bezpieczeństwa - informuje wicestarosta Miłowski. - Prezes nowego szpitala zgłaszała taką potrzebę. Postanowiliśmy skorzystać ze specustawy z 2 marca br. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem i zwalczaniem COVID-19. Pozwala ona dokonać takiego zakupu z pominięciem prawa o zamówieniach publicznych - wyjaśnia wicestarosta. - Zwróciliśmy się z prośbą do burmistrzów, odpowiedziało Nakło.

Nowy ambulas kosztować ma 370 tys. zł. Będzie własnością powiatu, szpital dostanie go w użyczenie. Jego sprawą będzie wyposażenie karetki, utrzymanie i zapewnienie obsługi. Jak dowiedzieliśmy się - karetka stacjonować ma w Nakle, ale obsługiwać będzie teren całego powiatu nakielskiego. Wykorzystywana będzie na co dzień, ale też w sytuacjach zagrożenia, takich jak obecnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska