Akcja prowadzona jest już w przedszkolach, szkołach, klubach osiedlowych, uczelniach, stowarzyszeniach, jednostkach straży pożarnej, organizacjach, prywatnych przedsiębiorstwach, redakcjach mediów lokalnych, bibliotekach i fundacjach.
- Tak duże zaangażowanie wielu osób i instytucji pokazuje, że ta akcja jest potrzebna i, że mieszkańcy Torunia, powiatu toruńskiego i całego regionu mają wielkie serca - mówi Agnieszka Niwińska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Toruniu. - Akcja spotyka się wszędzie z wielką przychylnością. Zgłoszenia udziału w akcji napływają do nas od pierwszego dnia po konferencji prasowej, na której podaliśmy informację o niej do wiadomości publicznej. Wysłaliśmy zaproszenia do wszystkich szkół i przedszkoli z Torunia i powiatu toruńskiego i odzew od nich był ooogromny. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież dzięki tej Akcji będzie bardziej tolerancyjna i wrażliwa na potrzeby innych: słabszych, młodszych lub niepełnosprawnych.
Bardzo szybko idea zbiórki kluczy na makietę dla niewidomych wykroczyła nie tylko poza granice miasta, ale także i powiatu: do akcji przyłączyła się Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie Kujawskim i Wiadomości Wąbrzeskie, a w ostatnich dniach napłynęło też zgłoszenie ze szkoły w Ciechocinku.
Klucze dla nas zbierali harcerze w Bydgoszczy w czasie swojej III Walnej Zbiórki Harcerzy Starszych 10 listopada. Do Akcji włączyły się chętnie także kluby osiedlowe spółdzielni Rubinkowo i MSM - ta ostatnia zamieszcza także informacje o Akcji w swojej telegazecie.
- Codziennie odbieramy także telefony od osób prywatnych, które pytają gdzie mogą przynieść swoje klucze - dodaje Agnieszka Niwińska. - Zapraszamy do odwiedzania działającej już strony akcji: www.lottorun.ue/klucz oraz www.lottorun.pl/klucz.
N aklucze czekamy aż do końca listopada. Liczy się każdy klucz. W razie jakichkolwiek pytań więcej informacji można uzyskać pod numerem tel. 56 662 88 52 lub emailem [email protected]