Strażacy ze skutkami burzy, która przeszła nad powiatem sępoleńskim, zmagali się od godziny 17 do 4 nad ranem.
- Łącznie zostaliśmy wezwani do 77 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków ulewy. Mieliśmy uszkodzone dachy na budynku mieszkalnym w Więcborku i sklepie na ul. Odrodzenia w Sępólnie oraz cztery powalone drzewa na drogach lokalnych, w tym na DW nr 241 na trasie Sępólno-Więcbork. Oprócz tego strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic, podwórek, posesji. Woda wdarła się również na izbę przyjęć w Szpitalu Powiatowym w Więcborku oraz do przychodni Spamed w Sępólnie – informuje st. kpt. Robert Liss, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim.
Najtrudniejsza sytuacja z podtopieniami była na osiedlu Jana Pawła II. Na ulicy Sienkiewicza woda poważnie uszkodziła chodnik. Utrudnienia drogowe wystąpiły głównie na DK nr 25 na ul. Sienkiewicza i pod wiaduktem w Obodowie. W zdarzeniach nikt nie ucierpiał. Ze skutkami ulewy przez 11 godzin walczyło 86 strażaków z 18 zastępów PSP w Sępólnie i OSP z powiatu sępoleńskiego.
Strażacy interweniowali 77 razy po przejściu ulewy w powiecie sępoleńskim - Robert Liss, KP PSP Sępólno Krajeńskie
W Kujawsko-Pomorskiem ostatniej nocy odnotowano ponad 200 zdarzeń. Najwięcej interwencji było w powiatach bydgoskim, tucholskim, świeckim, sępoleńskim.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że również dziś (19 czerwca) spodziewane są gwałtowne burze z opadami deszczu oraz możliwym gradem. IMGW dla naszego regionu wydało ostrzeżenie 2. stopnia.
