
4. Segregacja dla początkujących
Segregacja śmieci wymaga czasu, miejsca, energii. Wiele osób zniechęca się już od pierwszego dnia. Tymczasem początki mogą być przyjemne. Zacznij od segregowania jednego surowca. Odkładaj tylko rzeczy z plastiku lub papieru, a resztę, jak zwykle składuj w jednym miejscu. Niech segregowanie jednego surowca wejdzie Ci w krew. Po kilku tygodniach zauważysz, że segregowanie to nie taka trudna sprawa i do jednego surowca dołączysz dwa kolejne. W końcu ani miejsce, ani czas nie będą przeszkodą.

5. Śmieci dobrze zapakowane
Nie wyrzucaj worka, który nie jest w 100% pełny. Zgniataj plastikowe butelki przed wyrzuceniem, a kartowy rozrywaj tak, żeby nie wyrzucać do kontenera powietrza. Z jednej strony worki na śmieci to dodatkowy plastik, z drugiej, im więcej śmieci, tym większą opłatę za ich wywóz zapłacimy.

6. Lista zakupów
Życie w stylu eko to nie tylko ograniczenia wykorzystania surowców ale też np. paliwa. Lista zakupów na lodówce, albo aktualizowana na bieżąco aplikacja, pomoże Ci robić przemyślane zakupy, na których ograniczysz czas i pieniądze.

7. Babcine sposoby zamiast chemii
Babcine patenty zawsze się sprawdzają, na grypę czy poprawę humoru a także przy sprzątaniu. Zamiast kolejnej chemii, która myje szyby nie pozostawiając smug zrób własnoręcznie specyfik z produktów dostępnych w każdym sklepie spożywczym. Roztwór wody z octem w proporcjach 1:1 jest idealnym specyfikiem do mycia okien, kabiny prysznicowej, kafelków i innych gładkich powierzchni.