https://pomorska.pl
reklama

Praktyki za granicą. Wielka przygoda i życiowa lekcja dla studentów

Piotr Wiśniewski
Z roku na rok rośnie grono żaków gotowych na dalekie wojaże. Uczelnie i organizacje wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom
Z roku na rok rośnie grono żaków gotowych na dalekie wojaże. Uczelnie i organizacje wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom www.sxc.hu
Bydgoscy studenci coraz chętniej decydują się praktyki lub wolontariat za granicą. Właśnie zapisy na nie rozpoczęła największa organizacja studencka - AIESEC.

AIESEC jest organizacją skupiającą ponad 60 tys. osób z 110 krajów. Jej członkowie mogą w ramach wolontariatów i praktyk odwiedzić m.in. Amerykę Południową, Afrykę, Azję oraz Europę Wschodnią i Południową. Informacje o zapisach są dostępne na stronie: www.aiesec.pl.

Przeczytaj także:Bydgoscy studenci opanowali ulice [zobacz zdjęcia przebierańców]

Bydgoscy studenci w ostatnich latach coraz częściej decydują się na wyjazdy w odległe zakątki globu. W ubiegłym roku wolontariusze z Collegium Medicum polecieli z pomocą medyczną do Zambii, Nepalu i Indii. Możliwości wyjazdu m.in. do Turcji i syberyjskiego Irkucka daje swoim studentom także bydgoskie KPSW. Z programu uczelni skorzystała m.in. Karolina Mrozik-Gliszczyńska, która ma za sobą kilkutygodniowy wolontariat w Indiach.

- Wyjazd był dla mnie okazją, by dać coś z siebie innym - tłumaczy Karolina. - Była to bardzo trudna decyzja. Byliśmy pierwszą grupą wolontariuszy z naszej uczelni, która wyjeżdżała do tak odległego kraju. Oczywiście pojawiały się pewne obawy. Stwierdziłam jednak, że przecież równie dobrze jakieś nieszczęście może mnie spotkać w Bydgoszczy.

- Wolontariat był dla nas ogromną przygodą, ale przy tym także ważną lekcją. Dał nam okazję podziwiana hinduskiego kolorytu, ale innego niż ten przedstawiany w katalogach turystycznych. Koloryt w tym kraju oznacza bowiem także wiele odcieni szarości. Widząc w jakich warunkach często żyją tam ludzie zaczęłam naprawdę doceniać to, co mam.

Czytaj e-wydanie »

Wybrane dla Ciebie

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Wyjmij z lodówki i podlej hortensje. Ogród utonie w kwiatach. Oto trik na kwitnienie!

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Tym osobom należy się prawie 350 złotych dodatku do emerytury. Oto zasady wypłaty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska