Przerwany mecz w Sępólnie. Sędzia czynnie znieważony [wyniki meczów 16. kolejki IV ligi]

Marcin Gołembiewski, (S-G)
LTP zremisowało u siebie z Włocłavią. Dziś z Pogonią nie zdobyło punktu.
LTP zremisowało u siebie z Włocłavią. Dziś z Pogonią nie zdobyło punktu. fot. Wojciech Alabrudziński
W sobotę odbyły się ostatnie spotkania w tym roku w IV lidze kujawsko-pomorskiej.

** ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZÓW 16. KOLEJKI IV LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJ

W Sępólnie Krajeńskim w 68 min. Sławomir Kosmela (Krajna) czynnie znieważył sędziego, który zakończył mecz. WGiE K-PZPN zweryfikuje wynik spotkania jako walkower dla gości.

13. zwycięstwo w sezonie zanotowała Pogoń Mogilno i przerwę zimową spędzi na fotelu lidera. W Solcu Kujawskim Włocłavia, mimo iż grała w osłabieniu (czerwona kartka dla Emile Thiakane) wygrała z wiceliderem. Gola strzelił obrońca Piotr Szczęsny. Tym samym włocławianie mają tylko dwa punkty straty do Unii i są w grze o awans do 3 ligi.

W Radziejowie niespodziewanie ostatni w tabeli Start zremisował z Pomorzaninem Toruń. W doliczonym czasie gry remis w Chełmży uratowało Gopło. Także już po regulaminowym czasie gry bramkę na wagę wygranej zdobyła Noteć. Chełminianka podobnie, jaka na inaugurację sezonu, rozbiła Szubiniankę. W meczu Flisaka - Grom o wyniku zadecydował bramka Łukasz Drwięgi na 20 minut przed końcem

Wyniki 16. kolejki IV ligi:

Unia/Roszak Solec Kujawski - WKP Włocłavia Włocławek 0:1 (0:0). Bramka: Piotr Szczęsny (79). Sędziował: Jacek Rogowski (Torun). Widzów - 200. Żółte kartki: Poczwardowski, Kubas, A. Szal Jaworski (U), Tandijogra, B. Śmigiel, B. Feter (W); czerwona - Thiakane (72. W).

Start Radziejów - Pomorzanin Toruń 1:1 (1:0). Bramki: Adam Matusiak (8) oraz Mateusz Wójcik (55). Sędziował: Sławomir Winiecki (Zamość k. Bydgoszczy). Widzów - 100. Żółte kartki: Bolewicz, Ignasiak, M. Lewandowski, Świerski (S), Jarosz, Drygalski, Małek (P).

Flisak Złotoria - Grom Osie 1:0 (0:0). Bramka: Łukasz Drwięga (70). Sędziował: Robert Jędrzejczak (Ściborze). Widzów - 150. Żółte kartki: J. Maćkiewicz (F), Grudziński (G); czerwona - Setlak (65. G).

Krajna Sępólno Krajeńskie - Start Warlubie 2:2 (2:2) - przerwany w 68 minucie; Bramki: Łukasz Nowak (16), Adam Żywica (44) oraz Jakub Dreszler (28), Marcin Klamczyński (33). Sędziował: Artur Rózga (Sadki). Widzów - 150. Żółte kartki: Mrugalski (K), J. Kopiński, Dreszler (S); czerwona - S. Kosmela (68. K).

Noteć Łabiszyn - Unia Gniewkowo 2:1 (1:1). Bramki: Tomasz Kośmider (12), Fabian Malerowicz (90) oraz Sebastian Tomaszewski (38). Sędziował: Grzegorz Sosnowski (Toruń). Widzów - 100. Żółte kartki: K. Skonieczka, P. Wożniak, Suszek (N).

LTP Lubanie - Pogoń Mogilno 1:4 (0:2). Bramki: Rafał Lisota (64) oraz Łukasz Kempski (1. wolny), Damian Malczewski (23), Bartłomiej Czaplewski (63), Karol Kopliński (85). Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Widzów - 100. Żółte kartki: Laks, K. Szal (P).

KS Chełminianka Chełmno - LKS Szubinianka 6:0 (3:0). Bramki: Piotr Gross - 2 (14, 54), Szymon Marks - 2 (24, 62), Tomasz Grzelecki (38), Paweł Śmigielski (74). Sędziował: Adam Kraśnicki (Dobrzyń nad Wisłą). Widzów - 200. Żółta kartka: Chojnacki (S).

Legia Chełmża - Gopło Kruszwica 1:1 (0:0). Bramki: Łukasz Moś (70) oraz Mikołaj Niewiadomski (90+3). Sędziował: Aleksander Nowicki (Solec Kujawski). Widzów - 200. Żółte kartki: Rybacki (L), Bentkowski, Niewiadomski, Kropski (G).