
Obrzęk piersi
Spuchnięta lub obrzęknięta pierś może być oznaką raka. Wiele kobiet ma niesymetryczne piersi i jest to zupełnie naturalne, ale w przypadku obrzęku zmiany w rozmiarze są nagłe i wyraźnie zauważalne. Niekoniecznie może pojawić się wyczuwalny guzek, za to może pojawić się uczucie napięcia skóry piersi.
Warto pamiętać, że obrzęk może być spowodowany również innymi stanami, takimi jak infekcja lub zapalenie sutka. Zapalenie piersi najczęściej występuje u kobiet karmiących piersią.

Zaczerwienienie skóry
Zaczerwienienie czy podrażnienie skóry może być oznaką raka. Rak piersi może powodować zmiany skórne, objawiające się między innymi zmianą koloru. Ważne jest, aby pamiętać, że inne stany mogą również powodować te objawy (na przykład infekcja lub torbiel). Jeśli jednak zauważysz jakiekolwiek zmiany na skórze, warto o nich powiedzieć lekarzowi.

Wciągnięcie brodawki sutkowej
Inwersja, czyli wciągnięcie brodawki sutkowej może być oznaką raka piersi. Jest to często spowodowane tym, że guz rośnie na tyle duży, że naciska na przewody mleczne i powoduje ich zapadnięcie się. Jednak inwersja brodawki może być również spowodowana innymi stanami, takimi jak infekcja lub torbiel. Większość przypadków inwersji związana jest ze zmianami w okresie dojrzewania.

Łuszczenie się skóry
ZACZERWIENIENIE LUB ŁUSZCZENIE SIĘ SKÓRY PIERSI
Rak piersi może wywołać zmiany w teksturze skóry a nawet stan zapalny w komórkach skóry. Jeśli skóra na piersi jest zaczerwieniona lub łuszczy się, może to być oznaką raka piersi. Szczególnie warto zwrócić uwagę na podrażnienie skóry wokół sutka i brodawki sutkowej (skóra wydaje się wtedy jakby była poparzona lub bardzo wysuszona) oraz zrogowacenie skóry na piersiach. Dodatkowo może pojawić się świąd, który często utożsamiany jest z rakiem piersi.
Należy jednak pamiętać, że objawy te mogą być również spowodowane innymi stanami niezwiązanymi z nowotworem, , takimi jak infekcja, zapalenie skóry lub egzema.