
4. Warszawa
Pierwsza czwórka rankingu okazała się identyczna jak w poprzednim roku. Mająca blisko 1,8 mln mieszkańców Warszawa pozostała na 4. miejscu. Warto odnotować, jak wiele podwarszawskich miejscowości uplasowało się wysoko w zestawieniu.

3. Sopot
W Sopocie mieszka tylko 35,7 tys. osób, jednak jako część Trójmiasta ten ośrodek miejski nie może narzekać na brak możliwości rozwoju. Warunki mieszkaniowe okazały się tu tak korzystne, że Sopot kolejny rok z rzędu zajął 3. miejsce.

2. Wrocław
Czwarte pod względem populacji miasto w Polsce (643,7 tys. mieszkańców) obroniło swoją wysoką pozycję w rankingu. Co ciekawe, oficjalne dane dotyczące liczby ludności mogą być zaniżone. Jak wskazują szacunki m.in. policyjne, we Wrocławiu może mieszkać nawet 1 mln osób.

1. Kołobrzeg
Zwycięzcą rankingu, podobnie jak w roku poprzednim, został mający 46,5 tys. mieszkańców Kołobrzeg. O wygranej zadecydował przede wszystkim znakomity wynik w kategorii „liczba mieszkań na 1000 osób” – druga najwyższa liczba punktów spośród 218 miast.
Przejdź do kolejnych zdjęć, żeby poznać miasta, które zajęły ostatnie miejsca w rankingu, a także zwycięzców poszczególnych kategorii.