
18. Jakub Ojrzyński (Liverpool)
Syn trenera Leszka Ojrzyńskiego ma niesamowity potencjał. Wychowanek Korony Kielce przeniósł się do Legii Warszawa, gdzie w wieku 15 lat grał dla drużyny U-18. Teraz sięgnął po niego Jurgen Klopp, a Łazienkowską zamienił na Anfield Road, gdzie zdążył już nie tylko zagrać w młodzieżowej Premier League , ale i w Lidze Mistrzów.

17. Paweł Sokół (Korona Kielce)
19-latek jest obecnie bramkarzem Korony Kielce, ale ma o wiele bogatsze CV. Sokół przez dwa lata grał dla Manchesteru City. W barwach The Citizens, w różnych kategoriach wiekowych (w tym nawet U-23) Polak rozegrał 22 spotkania, ale na razie nie miał szans na przebicie się do pierwszego zespołu i wrócił do Kielc.

16. Damian Węglarz (Jagiellonia Białystok)
Obecnie jeden z lepszych polskich bramkarzy w PKO Ekstraklasie, a przecież ma dopiero 23 lata. Węglarz wygrał miejsce w podstawowej jedenastce "Jagi" i nie wygląda na to żeby oddał je zbyt szybko. W obecnym sezonie ma trzy czyste konta co daje mu ex aequo piąte miejsce w tej klasyfikacji.

15. Karol Niemczycki (Puszcza Niepołomice)
Właśnie otrzymał swoje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski U-21 i raczej nie ostatnie. Do reprezentacji U-20 został powołany kosztem Marcina Bułki, a to już spore wyróżnienie. W przeciwieństwie do piłkarza PSG, nazwisko Niemczyckiego dla kibiców jest wciąż anonimowym. Oczywiście z wyjątkiem fanów Puszczy Niepołomice, do której przeszedł latem z holenderskiego NAC Breda. Notuje świetny początek sezonu. Dał się pokonać dopiero w 3. Kolejce rozgrywek, później jeszcze dwukrotnie zachował czyste konto. A to wszystko stawiając de facto swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce. W Bredzie trenował z pierwszą drużyną, lecz pełnił tam role rezerwowego bramkarza. Do Holandii wyjechał jako nastolatek z rodzinnego Krakowa, zdołał przebić się przez akademię, lecz nie miał szans na regularne występy. Po rozegraniu dwóch meczów w pierwszej drużynie, w nadziei na regularną grę wrócił do Polski. Ten powrót nie jest krokiem w tył.