Rekrutacja do szkół średnich to proces, który składa się z kilku etapów. Najpierw młodzi ludzie musieli zarejestrować się w systemie elektronicznym i wybrali szkoły, do których chcieliby uczęszczać. Później ich obowiązkiem było zaniesienie wniosku do szkoły pierwszego wyboru. Kolejny krok to złożenie dokumentów: świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminów zewnętrznych. W czwartek 11 lipca w południe będą szukać swoich nazwisk na listach przyjętych.
- Możemy być bardzo zadowoleni z tegorocznego naboru - mówi Aneta Jaworska, dyrektor Liceum Marii Konopnickiej we Włocławku. - Niestety wszystkich nie możemy przyjąć. Nie mamy takich możliwości. Na profile biologiczno-chemiczny i społeczno-prawny mieliśmy po trzech kandydatów na jedno miejsce, a na matematyczno-geograficzny po dwie osoby na jedno miejsce.
W LMK początkowo miało powstać po pięć oddziałów dla każdego rocznika. Zostaną jednak utworzone dodatkowo dwie klasy integracyjne, do których będą uczęszczali uczniowie z orzeczeniami o niepełnosprawności (ruchowej, poza tym młodzież autystyczna czy z zespołem Aspergera). Będą to oddziały kilkunastoosobowe. W związku z rekrutacją tzw. podwójnego rocznika nie będzie zajęć na dwie zmiany. Może okazać się jednak, że wuef czy religia będą na 9. lekcji (do g. 15.45).
O wynikach naboru do szkół ponadpodstawowych we Włocławku będziemy informować.
Wideo. Centrum Kultury Browar B. we Włocławku w 2019 roku świętowało 5 lat istnienia
