Piotr Pubanz
Reprezentantki Technikum Leśnego w Tucholi wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. nadesłane
Reprezentantki Technikum Leśnego w Tucholi po raz trzeci z rzędu wywalczyły tytuł Mistrzyń Polski Szkół Leśnych w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Tym razem "leśniczki" rywalizowały w sali Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

Żeńskie Mistrzostwa Szkół Leśnych, odbywały się trzeci raz i za każdym razem tucholanki były najlepsze. Już pierwsze spotkania tegorocznego "czempionatu" pokazały, że podopieczne Anny Grzywacz, ponownie powalczą o tytuł, a zagrozić mogła im jedynie ekipa gospodyń. I tak było rzeczywiście. Tucholanki bez najmniejszych problemów uporały się z drużynami z Warcina, Rogozińca i Starościna, nie oddając rywalkom choćby seta. Tak jak przypuszczano przed turniejem, o wygranej zadecydował ostatni mecz turnieju, pomiędzy niepokonanymi ekipami Tucholi i Biłgoraju.

Pierwszy set był niezwykle zacięty i emocjonujący. Siatkarki z Tucholi na początku popełniały sporo błędów w ataku i przyjęciu, szwankowała zagrywka, co spowodowało, że miejscowe w pewnym momencie prowadziły już 22:18. W odpowiednim czasie wróciła jednak koncentracja, tucholanki doprowadziły do remisu po 22, a ostatecznie wygrały seta 25:23. Drugi to już była formalność. Podłamane miejscowe siatkarki były tylko tłem, ulegając 6:25.
- Po wygranym pierwszym secie w naszej drużynie zapanowała wielka euforia, drużyna z Biłgoraja była podłamana i należało to wykorzystać - powiedziała po meczu trener Anna Grzywacz. - W drugim secie dziewczyny zagrały koncertowo, świetnie w obronie i skutecznie w ataku. Po raz drugi obroniłyśmy tytuł mistrzowski i bardzo się z tego cieszymy.

Oprócz sukcesu drużynowego, tucholanki wyróżnione zostały też nagrodami indywidualnymi. Aleksandra Gussmann została MVP turnieju, Patrycja Hennik najlepszą atakującą, Agnieszka Korwek wyróżniającą się zawodniczką. Ponadto ta ostatnia zwyciężyła też w konkursie siatkarskim, będącym dodatkową atrakcją tego turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju. 1. Technikum Leśne w Tucholi (Aleksandra Gussmann, Agnieszka Korwek, Klaudia Kuczkowska, Patrycja Hennik, Marta Sudoł, Magda Sudoł, Agata Leboda, Klaudia Adamska, Sandra Tobolska, Anna Michna, trener Anna Grzywacz), 2. Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, 3. Technikum Leśne w Starościnie, 4. Zespół Szkół Leśnych w Rogozińcu, 5. Technikum Leśne w Warcinie.