https://pomorska.pl
reklama

Rozkład jazdy MZK Bydgoszcz. Będą zmiany!

Mateusz Mazur
Niektórym autobusom w Bydgoszczy zmienią się godziny odjazdów z przystanków. Poza tym startuje nowa linia nr 95 w kierunku Strzelec Dolnych.
Niektórym autobusom w Bydgoszczy zmienią się godziny odjazdów z przystanków. Poza tym startuje nowa linia nr 95 w kierunku Strzelec Dolnych. Tomasz Czachorowski
Niektórym autobusom w Bydgoszczy zmienią się godziny odjazdów z przystanków. Poza tym startuje nowa linia nr 95 w kierunku Strzelec Dolnych.

Drogowcy przygotowali dla pasażerów komunikacji miejskiej kolejne niewielkie zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego. Dotyczą one przede wszystkim linii autobusowych.

Korekty w rozkładach jazdy dotyczą linii 53, 57 i 79, które przebiegają przez ulicę Solskiego, linii 83, która kursuje Kamienną i Pileckiego oraz dla linii 80. Na wszystkich wymienionych chodzi o skrócenie czasów jazdy, więc można spodziewać się minutowych zmian.

Znani, nieznani z Kujawsko-Pomorskiego. Jak dobrze ich znasz?

Podobne korekty zostaną dzisiaj wprowadzone dla autobusów linii 56, 62, 34N i 36N. Poza tym niektóre, pozaszczytowe kursy linii 68 zostaną skrócone do pętli Glinki (tam, gdzie zatrzymuje się autobus linii 79). Wcześniej jeździły one aż do Exploseum.

Przypominamy, że dzisiaj startuje nowa linia międzygminna. Autobusy linii 95 wyruszą z osiedla Tatrzańskiego i pojadą ul. Wyzwolenia, przez Łoskoń, Jarużyn do Strzelec Górnych i Dolnych. W piątek porozumienie w tej sprawie podpisały władze Bydgoszczy oraz gmin Osielsko i Dobrcz.

Wspomniane połączenie wzbogaca ofertę miasta w kontekście dojazdów do pobliskich miejscowości. Obecnie autobusy dojeżdżają również do gmin Białe Błota (91,92), Osielsko (93, 94), Dąbrowa Chełmińska (75) i Nowa Wieś Wielka (99).

Przypominamy o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. W sobotę rozpoczął się drugi etap remontu na rondzie Toruńskim.Wykonawca prac wymienia wszystkie przejazdy, jakie znajdują się pod torowiskiem. Teraz drogowcy zajęli się odcinkiem od strony Babiej Wsi. Ruch tramwajów w tym kierunku został całkowicie wstrzymany. Tramwaje linii nr 2 i 6 zostały tymczasowo skierowane przez most Pomorski, rondo Fordońskie i dworzec autobusowy. Na podobną trasę wracają linie nr 4 i 8. Przywrócona została też linia nr 7, która w trakcie pierwszego etapu była zawieszona. Remont potrwa do 31 sierpniaPogoda na dzień (31.05.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIETVN Meteo Active

Zamknięty wjazd na Babią Wieś w Bydgoszczy! [zdjęcia]

***

Pogoda na dzień (01.06.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE
TVN Meteo Active

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

F
Fordoniak

Dzięki wprowadzonym korektom rozkładu jazdy tramwajów do Fordonu znowu utrudnili przesiadki z linii 77 i 71 z Osowej . Brawo ZDMiKP  

M
Mike40

Weźcie zmienicie nagłówek niedosyć że mówi nieprawdę bo linia 56 to nie mzk to jeszcze na zdjeciu autobus kdd czy jak oni tam mają 

T
Tower

Witam wszystkich! Jak widzę Zarząd dróg wiejskich i Bydgoskich Autostrad, jak zwykle z poczuciem humoru! Wiadomo wszystkim skoro autobusy się spóźniają, to należy skrócić czas przejazdu, jednocześnie wprowadzić więcej ograniczeń na danej trasie! Następnym posunięciem ZDWiBA będzie zamiana autobusów w samoloty miejskie, to przecież żaden problem dla Zarządu! 

Wybrane dla Ciebie

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Zwrot podatku dla emerytów. Tyle trafi na ich konto za Trzynastkę i Czternastkę

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Eurojackpot - wygrana w Polsce. Jakie wygrane padły?

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska