https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyły zapisy na Bydgoski Festiwal Nauki 2014

(ast)
Impreza pod nazwą Bydgoski Festiwal Nauki odbywa się po raz piąty, ale już od 2003 roku były organizowane dni nauki.
Impreza pod nazwą Bydgoski Festiwal Nauki odbywa się po raz piąty, ale już od 2003 roku były organizowane dni nauki. sxc.hu
Można już zapisywać się na imprezy w ramach tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Nauki, który potrwa od 28 do 31 maja.

A jest w czym wybierać, bo cztery uczelnie organizujące tegoroczny festiwal nauki przygotowały 640 różnego rodzaju imprez podzielonych na 8 ścieżek tematycznych: artystyczną, humanistyczną, medyczną i nauk o zdrowiu, nauk ścisłych, przyrodniczą, społeczną, techniczną oraz Dzień Młodego Naukowca - przypada 31 maja, czyli ostatniego dnia festiwalu.

Zdjęcia z Bydgoskiego Festiwalu Nauki 2013: Trwa Bydgoski Festiwal Nauki [zobacz zdjęcia]
Impreza pod nazwą Bydgoski Festiwal Nauki odbywa się po raz piąty, ale już od 2003 roku były organizowane dni nauki. Z roku na rok do wydarzenia przyłączało się coraz więcej uczelni. W tym roku są to wszystkie publiczne bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy oraz Collegium Medicum UMK i jedna niepubliczna uczelnia, czyli Wyższa Szkoła Gospodarki.

Każda z uczelni przygotowała szereg imprez, najczęściej związanych z profilem danej szkoły, najwięcej, bo 317 proponuje UKW.

Część wykładów jest powszechnie dostępnych, na inne obowiązują jednak zapisy. Żeby w nich uczestniczyć, trzeba wejść na stronę www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl, wybrać interesującą nas imprezę i podać swoje dane.

Na stronie festiwalu nauki można też znaleźć szczegółowy opis poszczególnych wykładów i warsztatów. Niezależnie od wieku czy zainteresować, każdy powinien znaleźć dla siebie coś interesującego. I tak będzie można wyruszyć na przykład śladami Rosjan w Bydgoszczy, dowiedzieć się, jak zdobyć pierwszą pracę oraz jak w ciekawy sposób napisać rozmowę kwalifikacyjną. Osoby mające żyłkę konstruktora dowiedzą się, w jaki sposób zrobić radio bez zasilania. Specjaliści z Collegium Medicum zdradzą m.in. jak pozyskuje się perfumy oraz czy można wyhodować organ w laboratorium. Naukowcy z UTP opowiedzą natomiast m.in. jak powstają pioruny oraz do czego potrzebne są nam owady. Będą też cieszące się dużym zainteresowaniem Chemikalia. WSG przygotowało m.in. warsztaty z realizacji dźwięku oraz wykład opowiadający o tym, co kryją stare obrazy.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 06.05.2014 o 10:36, Tadeusz napisał:

Pomorska to żenujący portal. W regionie trwa kampania wyborcza - kandydaci jeżdżą po regionie, kręcą spoty - a na pomorskiej jak zwykle: pijany za kółkiem, wypadek tu, wypadek tam. Miałem sentyment do Gazety Pomorskiej, ale w internecie to lipa jest.

 

Nie POdoba ci się ,to nie czytaj.

T
Tadeusz

Pomorska to żenujący portal. W regionie trwa kampania wyborcza - kandydaci jeżdżą po regionie, kręcą spoty - a na pomorskiej jak zwykle: pijany za kółkiem, wypadek tu, wypadek tam. Miałem sentyment do Gazety Pomorskiej, ale w internecie to lipa jest.

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska