Rybki Rybnik były najlepsze w Bydgoszczy [zdjęcia i wideo]

(maz)
W turnieju wystartował jeden zawodnik Polonii. Patryk Rydlewski zajął 8. miejsce Andrzej Muszyński
15-letni Kacper Woryna został najlepszym miniżużlowcem Polski. Mistrzowski tytuł przypieczętował w Bydgoszczy.

Zawody na minitorze przy Sportowej były ostatnią rundą rywalizacji o tytuł najlepszego miniżużlowca.
Zdecydowanie najlepszym zawodnikiem turnieju był Kacper, wnuk Antoniego Woryny. Wygrał zawody, tracąc w nich tylko jeden punkt. Razem z nim na podium stanęli koledzy z Rybek Rybnik.

Z dobrej strony w zawodach zaprezentował się Patryk Rydlewski, jedyny reprezentant BTŻ Polonii

Bydgoszcz
Przeczytaj też:
Złote Trofeum dla Duńczyka Michelsena
Wyniki ostatniej rundy IMP w Bydgoszczy

1. Kacper Woryna (Rybki Pybnik) 14 (3,2,3,3,3), 2. Kamil Wieczorek (Rybki Rybnik) 11 (3,3,d,2,3), 3. Mike Trzensiok (Rybki Rybnik) 10 (2,3,w,3,2), 4. Rafał Karczmarz (Speedway Wawrów) 10 (1,3,3,1,2), 5. Alan Szczotka (Speedway Wawrów), 6. Krzysztof Wojaczek (Rybki Rybnik) 9 (2,3,w,2,1), 7. Kamil Nowacki (Speedway Wawrów) 9 (3,1,w,2,3), 8. Patryk Rydlewski (Polonia Bydgoszcz) 8 (w,2,3,1,2), 9. Dawid Dawidowski (Lotos Gdańsk) 8 (2,2,2,2,w), 10. Robert Chmiel (Rybki Rybnik) 7 (1,1,2,1,2), 11. Bartosz Pych (Speedway Częstochowa) 6 (2,1,1,2,w), 12. Dominik Kossakowski (Lotos Gdańsk) 5 (3,2,d,d), 13. Marcel Studziński (Speedway Wawrów) 5 (1,1,1,1,1), 14. Michał Gruchalski (Speedway Częstochowa) 1 (1), 15. Krystian Dyjan (Speedway Częstochowa) 0 (w,d,w).

Podium indywidualnych mistrzostw Polski również zajęli zawodnicy Rybek Rybnik. Obok mistrza Woryny (62 punkty) stanęli Mike Trzensiok (56 punktów) i Kamil Wieczorek (52 punkty).

W przerwach między rywalizacją miniżużlowców, swoje umiejętności prezentowały dzieci (5-10 lat), rywalizujące na motorach z silnikami o pojemności 50 centymetrów sześciennych. Spore zainteresowanie wzbudzała jedyna w tym gronie dziewczynka - Sindy Weber z Niemiec (w barwach Speedway Wawrów).
Ważny sprawdzian zdali również organizatorzy turnieju. Weekendowe zmagania miniżużlowców były pierwszymi, oficjalnymi zawodami na bydgoskim torze, otwartym w ubiegłym roku.