sportowy24
  Są pieniądze na przebudowę Polonii. Tak będzie wyglądał nowy...

  Są pieniądze na przebudowę Polonii. Tak będzie wyglądał nowy stadion!

  red

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  To wizualizacja zmodernizowanego stadionu żużlowego na Sportowej.
  1/4
  przejdź do galerii

  To wizualizacja zmodernizowanego stadionu żużlowego na Sportowej. ©arhiwum

  Poznaliśmy projekt budżetu Bydgoszczy na 2017 rok. 1 mln złotych zarezerwowano na rozpoczęcie przebudowy stadionu Polonii Bydgoszcz.
  W projekcie budżetu czytamy, że: „zadanie obejmuje przebudowę sektora wschodniego stadionu żużlowego [na prostej przeciwległej do startu i mety – red.], m.in. przebudowę trybun wraz z nowym zapleczem sanitarno-gastronomicznym dla kibiców, boksami, garażami i zapleczem socjalnym dla zawodników, zapleczem medycznym i kontrolą dopingową, zapleczem technicznym oraz przebudową infrastruktury. W 2017 roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz rozpoczęcie robót budowlanych. Zakończenie realizacji zadania planuje się na 2018 rok”.

  Na facebookowym profilu ratusza czytamy ponadto: "W 2017 roku zakończą się prace niezbędną dokumentacją pozwalającą rozpocząć modernizację obiektu przy ul. Sportowej 2. Na pierwszy etap prac budowlanych przeznaczonych zostanie kwota 8 mln zł. W budżecie na rozpoczęcie inwestycji rezerwujemy 1 mln złotych".  W projekcie budżetu na 2017 rok zapisano też m.in. ponad 11 mln zł na zakończenie budowy sztucznego lodowiska, 4 mln na rewitalizację kompleksu Astoria na cele sportowo-rekreacyjne wraz z budową 50-metrowego basenu krytego (w 2017 rozbiórka zabudowy), 500 tysięcy na - tutaj cytat - "prace dokumentacje budowy hali lekkoatletycznej i strzelectwa sportowego na terenie Kompleksu Sportowego Zawisza przy ul. Gdańskiej 163", 600 tys. zł na doposażenie klubów i obiektów sportowych w sprzęt oraz 2,8 mln na budowę przystani wioślarskiej przy ul. Żury 4, niezbędne inwestycje związane z organizacją w przyszłym roku mistrzostw Europy do w piłce nożnej do lat 21 (wymogi UEFA) i przebudowę toru regatowego w Brdyujściu.  Wideo: INFO Z POLSKI odc.9 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju

  źródło: vivi24/x-news

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (13) forum.pomorska.pl

  Wyniki

  RELACJE NA ŻYWO

  Herb godpodarza Herb gościa
  Brak danych
  Więcej

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego