Śląsk Wrocław pożegnał się z Ligą Europejską

(ARKL)
zmarnował wyśmienitą okazję do wyrównania.
Wrocławianie zremisowali na wyjeździe w Timisoarze z Rapidem Bukareszt 1:1, przez co nie zakwalifikował się do fazy grupowej Ligi Europejskiej.

Rapid Bukareszt - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
Bramki: Daniel Pancu (12) - Waldemar Sobota (90)
ŚLĄSK: Kelemen - Socha, Pietrasiak, Wasiluk, Pawelec - M. Gancarczyk (78. S. Dudek), Elsner (78. Sztylka), Cetnarski, Sobota, Madej - Diaz (78. Voskamp).
Żółte kartki: Alexa, Marcos Antonio - Sobota, Socha, Diaz, Madej.

Nieporadne ataki od pierwszych minut spotkania nie wróżyły nic dobrego wrocławianom. Rapid, nawet grając w zmienionym zestawieniu, górował umiejętnościami i organizacją gry nad Śląskiem. Rumuni nieźle zaczęli spotkanie, obejmując prowadzenie już w 12. minucie po strzale Daniela Pancu.

To nie był koniec ataków podopiecznych Razvana Lucescu - jeszcze kilkukrotnie gospodarze meczu (pojedynek był rozegrany w Timisoarze) mogli trafić do siatki Mariana Kelemena. Albo brakowało im celności, albo na drodze do drugiej bramki stał świetnie spisujący się tego dnia słowacki golkiper.

Mimo widocznym u wrocławian braku wiary w osiągnięcie awansu do fazy grupowej Ligi Europejskiej, to jednak w ostatnich minutach piłkarze trenera Oresta Lenczyka potrafili zerwać się do kilku ataków. Po jednym z kontrataków, na strzał z dystansu zdecydował Waldemar Sobota i ku zdziwieniu wszystkich, piłka uderzona w środek bramki wpadła tuż obok interweniującego Danuta Comana.