Reprezentacje wsi walczyć będą o miano najlepszego w gminach: Szubin, Kcynia i Nakło. Zapowiadają się wielkie emocje.
Gmina Kcynia
W gminie Kcynia w turnieju wsi, który rozpocznie się w sobotę o godz. 16 w Iwnie, wezmą udział reprezentacje Iwna, Dębogóry, Kazimierzewa oraz Łankowic.
Dla zawodników przygotowano 10 wymyślnych konkurencji sportowych. Będzie m.in. slalom w workach, bieg stolarza, wiosenne pranie etc. Wiele atrakcji przygotowano dla dzieci. Imprezę zakończy zabawa taneczna, która potrwa do godz. 3.
Gmina Szubin
Już po raz siedemnasty do turniejowych konkurencji przystąpią w sobotę reprezentacje: Dąbrówki Słupskiej, Królikowa, Kowalewa, Chraplewa, Ciężkowa, Retkowa i Słupów.
Co roku turniej organizuje inna wieś. Rok temu było to Kowalewo, w tym gospodarzem sołeckiej rywalizacji jest Dąbrówka Słupska. Drużyny walczyć będą na boisku sportowym. Początek - godz. 11. I tu konkurencje będą ciekawe - zapowiadają organizatorzy.
Po sportowych zmaganiach posilić się będzie można grochówką, a kawiarenka "Pod aniołkiem" serwować będzie ciasto, herbatę i kawę. Podobnie jak w Iwnie imprezę zakończy zabawa taneczna.
Gmina Nakło
W niedzielę do sportowej rywalizacji staną reprezentacje wsi z gminy Nakło. Turniej odbędzie się w Minikowie i trwać będzie od godz. 14 do północy. Zawodnicy przetaczać będą opony ciągnikowe, rzucać do tarczy lotkami (to konkurencja dla sołtysów), wbijać gwoździe do deski na czas etc. Organizatorzy już szykują darmową grochówkę i wiele atrakcji.
Rozegrany zostanie m.in. mecz piłkarski: Minikowa kontra reszta świata. Odbędą się także zawody wędkarskie (w godz. 7-11.30). Pięć razy turniej ten wygrywała drużyna Gorzenia, także w ubr. Jak będzie w niedzielę?