To mebel do samodzielnego montażu. Takie łóżko to idealne rozwiązanie do małych mieszkań, no i małych pokoi. Wysokie jest na około 1,6 metra, a szerokie na niecałe 2 metry (dla dzieci). Wytrzymałość łóżka to około 130 kilogramów.
Dla dwulatków i starszych dzieci
Przeznaczone jest dla dzieci powyżej 2. roku życia. Producenci montują dodatkowe zabezpieczenia, które uchronią przed nieprzyjemnymi wypadkami. Łóżko takie jest wyposażone w barierki ochronne (wyglądają jak płotki), które są nawet na dolnym poziomie. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa posiada wszystkie kanty zaokrąglone. Z "parteru" na "piętro" wchodzi się po trzech, czterech drewnianych szczebelkach, wzmocnionych metalem.
Schowasz, co chcesz
Wykonane jest zazwyczaj z metalu, płyt MDF albo drewna litego, np. sosny lub olchy. Dzięki niemu nie tylko zaoszczędzimy na powierzchni, ale też na… innych meblach. Niektóre modele łóżek piętrowych mają bowiem wysuwane pojemniki lub szuflady (czasem na kółkach), w których zmieści się więcej rzeczy niż sama pościel.
Troje się zmieści
Są też łóżka piętrowe dla 3 osób. Na dole znajdują się wtedy 2 legowiska, u góry - jedno. Na wyposażeniu są zwykle stelaże pod materace i szuflada na kółkach. Za sam materac trzeba zapłacić dodatkowo.
W dodatkowym wyposażeniu znaleźć się mogą też: komoda w kształcie schodków ze ścianką z okienkami, biureczko i szafa pod łóżkiem, dodatkowe okienka z boku lub z tyłu- lub półeczki wiszące na tylnej ściance łóżka.
Ile kosztuje łóżko piętrowe? Od 600 do ponad 3000 złotych. Materace - od 100 do 1000 złotych.