CBŚP rozbiła grupę przestępczą w regionie

Jedną z osób prezentujących swoje motocykle podczas Miejskiej Wystawy Zabytkowych Motocykli w Wąbrzeźnie był Łukasz Woźniak z Czerska Świeckiego. Jak opowiadał jednej z oglądających jego żółtego simsona osób, w grudniu 2021 r. spełniło się jego marzenie, ponieważ oryginalnie zielony, a następnie przemalowany przez kogoś na czerwono simson, tata Łukasza po zdarciu farby pomalował na żółto. O żółtym simsonie Łukasz marzył odkąd miał 15 lat! Teraz ma 26. - Tata zaraził mnie pasją i jeżdżę z nim na zloty - zdradził nam Łukasz Woźniak.
Po przemalowaniu simsona Łukasz ma kolejny cel. Tym razem planuje kupić simsona duo, przeznaczonego dla osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Jak zdradził, każdego dnia szuka, czy są w sprzedaży zachowane w oryginale simsony duo.
Jego tata Dariusz Woźniak, który także uczestniczył w wystawie w Wąbrzeźnie podkreślił, że trudno odbudować motocykle, które ktoś inny wcześniej zniszczył, np. przemalowując.
Łukasz i Dariusz Woźniakowie mają łącznie sześć simsonów, polskiego komara z 1969 r., motorynkę z 1981 r. i motorower dwubiegowy z 1983 r.
Podczas Miejskiej Wystawy Zabytkowych Motocykli w Wąbrzeźnie zorganizowano konkursy. Poszczególne statuetki przyznano za:
- Najwolniejszą jazdę - w kategorii kobiety pierwsze miejsce zajęła Julia Fabiszewska z Rypina, a spośród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Brunon Garzombke z Rakowca Pomorskiego,
- Najlepszą stylizację - zwyciężyli Krzysztof Fabiszewski z Rypina i Stanisław Kowalski ze Szczutowa,
- Najstarszy motocykl - statuetkę otrzymał Dariusz Wiśniewski z Wąbrzeźna z motocyklem triumph S 350 z 1936 r.,
- Najmniejszy motocykl należał do Macieja Koska z Golubia Dobrzynia, a tym motocyklem był romet pony M2 z 1984 r.
Patronat honorowy nad imprezą sprawował burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski.
Wąbrzeźno Nasze Miasto objęło imprezę patronatem medialnym.