Zobacz wideo: Trzy miesiące zwolnienia chorobowego, koniec raju dla symulantów.
Spis powszechny 2021
W całej Polsce trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Spis powszechny rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. To ostatni miesiąc na wzięcie udziału w badaniu, które jest obowiązkowe.
Pytania, na które musimy odpowiedzieć w ankiecie, dotyczą wielu kwestii związanych z naszym codziennym życiem. Spis powszechny porusza m.in. temat narodowości i wyznania, padają również pytania o życie zawodowe i źródła utrzymania.
Narodowy Spis Powszechny 2021. Pytania dotyczą m.in. rodziny...
Poprzedni spis powszechny odbył się w 2011 roku. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski.
Spis powszechny 2021 - kary
Ustawa z dnia 9 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej wskazuje na to, że kara za nieprzystąpienie do spisu lub innego badania statystycznego może wynosić do pięciu tys. złotych. O wysokości kary decyduje sąd.
Za unikanie spisania w Narodowym Spisie Powszechnym grozi kara grzywny, nawet 5 tys. zł.
Kary grożą także osobom, które podadzą nieprawdziwe informacje - grozi im zarówno grzywna jak i kara pozbawienia wolności nawet do dwóch lat.
Spis powszechny 2021 - jak się spisać?
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, czyli spis powszechny 2021 jest przeprowadzany przede wszystkim przez internet. Wystarczy zalogować się na stronę spis.gov.pl i wypełnić znajdujący się tam kwestionariusz.
Dodatkowo w domach mogą pojawić się rachmistrzowie, pełnią oni także dyżury w urzędach. W niektórych przypadkach możliwe jest dokonanie spisu telefoniczne.
Spis powszechny 2021
Pamiętaj, że:
- spis powszechny jest obowiązkowy,
- za odmowę udziału w spisie może zostać nałożona kara grzywny,
- obowiązkową formą w tym roku jest samospis internetowy,
- spis powszechny przeprowadzony z rachmistrzem, telefonicznie lub osobiście, będzie możliwy tylko w wyjątkowych przypadkach.
