(as, maz)
z trenerem kadry Tomaszem Skrzypkiem
z trenerem kadry Tomaszem Skrzypkiem Archiwum
Mocne wejście od początku głosowania mają przedstawiciele kickboxingu. Trójka z nich jest na razie w pierwszej piątce. Przedstawiamy więc osiągnięcia "czarnych koni" naszego plebiscytu.

Łukasz Rambalski ma 28 lat. Jest bydgoszczaninem, trenerem klubu Hunter Gym. Jako zawodnik reprezentuje Smoka Toruń. Kickboxing uprawia od 1998 r. pod okiem Marka Marszała. Stoczył już 106 walk, z których wygrał 77. Jest 24-krotnym medalistą imprez w kraju i na świecie, członkiem kadry narodowej low kick i K-1 rules.

Zobacz jakie miejsce zajmuje Łukasz Rambalski w Plebiscycie SPORTOWIEC REGIONU 2011

Szlify zdobywał m.in. w Holandii, zasłynął jako jedyny polski uczestnik programu "It's showtime reality" w Tajlandii. W sportowym CV ma m.in. udział w wielu uznanych galach czy srebro Pucharu Świata w K-1 (2009 r.).

W 2011 r. rozpoczął marsz do walki o tytuł mistrza świata. Konsekwentnie buduje pozycję. Zaczął od srebra MP w kickboxingu, później były zwycięskie walki o tytuły międzynarodowego zawodowego mistrza Polski w K-1, zawodowego mistrza Państw Nadbałtyckich i międzynarodowego zawodowego mistrza Polski w muay thai.

Marzenia o igrzyskach

Torunianka Kinga Siwa to niesamowity walczak. Łączy boks (w PKB Poznań) i marzenia o występie w igrzyskach w Londynie z kick boxingiem w Smoku. Przed dwoma miesiącami w macedońskim Skopje została wicemistrzynią świata w odmianie low kick. Stoczyła tam dwie zwycięskie walki, a w finale minimalnie uległa broniącej tytułu Rosjance Bokowej.

Zobacz jakie miejsce zajmuje Kinga Siwka w Plebiscycie SPORTOWIEC REGIONU 2011

Przeczytaj także: Trzydziestu sportowców walczy o tytuł najpopularniejszego na Kujawach i Pomorzu

Niespełna miesiąc temu wybrała się z reprezentacją Polski do Dublina na mistrzostwa świata WAKO w formule full contact. I znów nie zawiodła. W wadze do 60 kg wygrała trzy kolejne walki. Dopiero w tej o złoto przegrała 1-2 z Norweżką Elgan.

Duża kolekcja medali

Michał Wszelak, mieszkaniec Złotorii, od początku trenuje w Smoku pod okiem Marka Marszała. Zamiłowanie do futbolu, hokeja na trawie i na lodzie, kolarstwa, biegów, a nawet szachów, w szkole średniej porzucił dla kickboxingu.

Zobacz jakie miejsce zajmuje Michał Wszelak w Plebiscycie SPORTOWIEC REGIONU 2011

W karierze zdobył ponad 20 tytułów mistrza Polski w różnych odmianach i kategoriach. W szczytowym momencie zdobył dwa razy mistrzostwo świata, trzy razy wicemistrzostwo, trzy razy mistrzostwo Europy, raz 2., dwa razy 3. miejsce. Wygrał kilka razy Puchar Świata. Ostatnim spektakularnym sukcesem Michała, który powoli kończy karierę, był listopadowy tytuł wicemistrza świata w Skopje w odmianie kick light.

Wiadomości sportowe
Liderzy głosowania musza walczyć, bo konkurencję do tytułu najpopularniejszego sportowca regionu mają bardzo dużą. Otzrymaliśmy już kilkaset głosów od naszych Czytelników. A rywalizacja dopiero się rozkręca.
By poprzeć swojego faworyta, trzeba wysłać SMS pod numer 71 466 (koszt 1,23 z VAT). W treść trzeba wpisać prefiks wybranego sportowca.