- Materiał dowodowy zebrany przez kryminalnych pozwolił prokuratorowi na przedstawienie zatrzymanemu mieszkańcowi Bydgoszczy zarzutu dokonania zabójstwa na tle rabunkowym. Czynności w tej sprawie ciągle trwają - informuje kom. Monika Chlebicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.
Czytaj: Spalone zwłoki w Strzelcach Górnych. Podejrzewany o zabójstwo zatrzymany! [wideo]
Przypomnijmy, ze wczoraj zatrzymano 39-letniego mieszkańca Bydgoszczy.
- Po przeprowadzonej sekcji zwłok było wiadomo, że sprawca zadał kilka ciosów, a następnie spalił ciało. Prawdopodobnie chciał w ten sposób zatrzeć ślady - informowała kom. Monika Chlebicz. Dodaje też, że praca nad ustaleniem kto mógł dokonać tej zbrodni była trudna. - Kryminalni analizowali wiele informacji, gromadzili dowody i zabezpieczali ślady. To przyniosło oczekiwany efekt, bo w środę zatrzymali 39-letniego mieszkańca Bydgoszczy podejrzewanego o dokonanie tej zbrodni - wyjaśnia.
Czytaj: Spalone zwłoki w Strzelcach Górnych. Kobieta zabita nożem, oblana benzyną i podpalona!
Przypuszczaliśmy, że do zabójstwa doszło na tle rabunkowym, bo zginęła biżuteria ofiary - zaznacza Adam Lis, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.
39-letniego bydgoszczanina zatrzymano i przewieziono do Gdańska. W jakim celu - Potwierdzam, ale nie mogę takiej informacji ujawnić - tłumaczy prokurator Lis.
Czytaj e-wydanie »