Stary Rynek. Stare znaki na nowych ulicach

  Stary Rynek. Stare znaki na nowych ulicach

  (bog)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po remoncie Starego Rynku i otaczających go ulic organizacja ruchu w tym rejonie ma pozostać bez zmian

  Po remoncie Starego Rynku i otaczających go ulic organizacja ruchu w tym rejonie ma pozostać bez zmian ©Tomek Czachorowski

  Jeszcze w tym roku ruszy rewitalizacja Starego Rynku. Projekt zakłada przebudowę jego płyty, kilkunastu sąsiadujących z nim uliczek oraz trzech mostów, w tym zniszczonej przeprawy na ulicy Mostowej.
  Po remoncie Starego Rynku i otaczających go ulic organizacja ruchu w tym rejonie ma pozostać bez zmian

  Po remoncie Starego Rynku i otaczających go ulic organizacja ruchu w tym rejonie ma pozostać bez zmian ©Tomek Czachorowski

  www.pomorska.pl/Bydgoszcz


  Więcej informacji z Bydgoszczy na stronie www.pomorska.pl/Bydgoszcz  Kup Gazetę Pomorską przez SMS

  Kup Gazetę Pomorską przez SMS


  Kup Gazetę Pomorską przez SMS - kliknij  - Zaczniemy jeszcze w tym roku od remontu uliczek, jak tylko otrzymamy ich dokumentacje projektowe - zapewnia Krzysztof Kosiedowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Bydgoszczy.
  - W przyszłym roku będziemy kontynuowali te roboty, a do tego zaczniemy remont płyty Starego Rynku, i przede wszystkim obiektów mostowych - mówi. Zaraz też dodaje, że jego zdaniem most Sulimy Kamińskiego będzie jednym z najpiękniejszych w mieście, a prace zostaną podzielone na trzy etapy: uliczki, płyta Starego Rynku i obiekty mostowe. - Podział ten nie jest jednak tożsamy z kolejnością robót - zastrzega Kosiedowski.

  Projekty są już na ukończeniu

  Przypomnijmy, że ulice, które w ramach projektu doczekają się przebudowy to: Podwale, Kręta, Magdzińskiego, Jana Kazimierza, Pod Blankami, Przesmyk, Batorego, Niedźwiedzia, Jezuicka, Farna, Malczewskiego, Przyrzecze, Zaułek, Trybunalska, Grodzka, Przy Zamczysku, Ku Młynom, Rybi Rynek, Mostowa oraz trzy mosty. Obok Sulimy-Kamińskiego do remontu pójdzie jeszcze most na jazie w ciągu ulicy Tamka i most w ciągu ulicy Ku Młynom.

  Firma Ayesa Polska SA, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej do całego projektu kończy już przygotowywać dokumenty związane z uliczkami. Mają one być gotowe najpóźniej do końca czerwca. We wrześniu gotowe mają być projekty Rybiego Rynku, Grodzkiej i Przy Zamczysku, a w listopadzie wszystkich mostów.

  Starym Rynkiem zajmą się na końcu

  Na końcu dowiemy się, jak zdaniem architektów ma wyglądać płyta Starego Rynku, na której wciąż prowadzone są badania archeologiczne. Prace nad jego dokumentacją mają ruszyć dopiero po zakończeniu i akceptacji wyników prac archeologicznych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Trwające obecnie wykopki na Starym Rynku mają tymczasem potrwać do 3 lipca.

  Na dzisiaj gotowa jest tylko tzw. koncepcja projektowa. Jak zapewniają drogowcy nie zakłada ona jednak żadnych zmian w organizacji ruchu na całym terenie objętym projektem.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (10) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018

  Wiadomości z Bydgoszczy