W większości liceów ogólnokształcących i techników końcowej klasyfikacji tak jak każdego roku dokonali nauczyciele na podstawie uchwały rady pedagogicznej.
"W 200 szkołach dokonanego tego na podstawie przepisów znowelizowanej ustawy o systemie oświaty i ustawy – Prawo oświatowe, zgodnie z którymi zagwarantowano uczniom ukończenie szkoły na wypadek, gdyby zakłócona została realizacja zadań i kompetencji ustawowych organów szkoły" - czytamy w komunikacie MEN. W 200 placówkach zamiast rady pedagogicznej obowiązek w zakresie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów przejął dyrektor szkoły.
W żadnej ze szkół nie było konieczności zastosowania przepisów dotyczących sytuacji, w której klasyfikacji końcowej tegorocznych absolwentów dokona nauczyciel wyznaczony przez organ prowadzący szkołę.
Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 6 maja i potrwają do 25 maja.
Okrągły stół
We wtorek na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej odbyły się spotkania w tzw. podstolikach zorganizowane w ramach okrągłego stołu dotyczącego przyszłości systemu edukacji. Miały one charakter roboczy i koncentrowały się wokół następujących tematów: „Nauczyciel w systemie edukacji”, „Jakość edukacji”, „Nowoczesna szkoła”, „Uczeń w systemie edukacji” oraz „Rodzic w systemie edukacji”. Wzięło w nich udział ok. 100 osób. Podstolikom przewodniczą wiceministrowie.
Kolejne rozmowy w ramach „Okrągłego stołu” edukacyjnego zostały zaplanowane na 10 maja.
POLECAMY:
