MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strażacy z regionu wyruszyli do Nysy, by pomóc w walce ze skutkami trwającej powodzi

Opracowanie:
Strażacy z regionu ruszyli do Nysy, by nieść pomoc poszkodowanym wskutek powodzi. Będą ratować miasto!
Strażacy z regionu ruszyli do Nysy, by nieść pomoc poszkodowanym wskutek powodzi. Będą ratować miasto! FB/Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu
Kujawsko-Pomorskie pomaga w trwającej na południu Polski powodzi. Dziś o godz. 10.00 strażacy z regionu wyruszyli do Nysy, by nieść pomoc powodzianom.

Strażacy z regionu ruszyli z pomocą do Nysy

W obliczu trudnej sytuacji na południu kraju, do pomocy w walce z żywiołem zaangażowano strażaków z województwa kujawsko-pomorskiego. 41 strażaków z regionu zostało wysłanych do Sieradza w ramach Centralnego Odwodu Operacyjnego. Siły strażackie zostały podzielone na dwie sekcje - sprzętową i ludzką. W poniedziałek, 16 września, około godziny 7, sprzęt został już wysłany do akcji w Kędzierzynie-Koźlu w województwie opolskim, gdzie sytuacja powodziowa jest bardzo trudna. Wysłano tam pojazdy, pompy i węże strażackie. Pojechali też operatorzy.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu poinformowała we wtorek, 17 września, że o godz. 10.00 strażacy z naszego regionu zostali oddelegowani do Nysy, by nieść wsparcie przeciwko powodzi.

- W sumie 5 pojazdów, 22 ratowników. Konkretne zadanie nie zostało im jeszcze wskazane, jadą... Jest przecież cel główny: obrona miasta - podzielili się strażacy w mediach społecznościowych.

W poniedziałek, 16 września strażacy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej nr 2 w Grudziądzu rozpoczęli działania w miejscowości Landzmierz w gminie Cisek w obronie miasta Kędzierzyn-Koźle. Mieszkańcy całego naszego regionu ślą wsparcie strażakom, trzymają za nich kciuki i mają nadzieję, że każdy z nich bezpiecznie wróci do swoich domów. Na pomoc powodzianom ruszyli także ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego z całego regionu. Wyposażeni w sprzęt ratunkowy udali się w kierunku Wrocławia, skąd w poniedziałek skierowano ich do Kłodzka.

Jarosław Herbowski, prezes Zarządu Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zapowiedział, że wszyscy strażacy ochotnicy w regionie są w gotowości do działań na rzecz powodzian. Dysponują odpowiednim sprzętem i czekają na sygnał od Państwowej Straży Pożarnej.

Pomoc finansowa i materialna

W poniedziałek w Toruniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Piotra Całbeckiego, który zagwarantował wsparcie finansowe w postaci miliona złotych dla regionów, które zostały dotknięte powodzią. W pomoc zaangażował się też Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki, który podjął decyzję o przekazaniu 480 000 worków na wypadek pogarszającej się sytuacji.

W wielu miastach całego województwa uruchomiono punkty zbiórek darów dla powodzian. Można przynosić tam wodę butelkowaną, żywność długoterminową, karmę dla zwierząt, kosmetyki, nowe ciepłe ubrania, koce, poduszki, materace, a także latarki, naładowane powerbanki, narzędzia, agregaty prądotwórcze.

O tym, gdzie znajdują się punkty zbiórek i jak jeszcze można pomóc powodzianom oraz ratownikom, przeczytasz tutaj:

W artykule zebraliśmy wszelkie niezbędne informacje o tym, jakiej pomocy potrzebują poszkodowani wskutek powodzi na południu Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kadra Probierza przed Portugalią - meldunek ze Stadionu Narodowego

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska