Sukces Oli Piąstki z UKS "Łabiszynianka". Została mistrzynią Polski w bilardzie!

(PAK), [email protected]
Ola Piąstka (w niebieskiej koszulce) i Julia Chłodzińska odniosły bilardowe sukcesy na mistrzostwach w Kętrzynie Joanna Bejma/Arch. GP
Ola Piąstka z UKS Łabiszyn podczas Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych wywalczyła tytuł mistrzyni. To jej największy, dotychczasowy sukces.

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych rozgrywane były w Kętrzynie. Ta największa sportowa impreza dla młodzieży do lat 16-tu zgromadziła 120 zawodników z całej Polski. Turnieje rozgrywano na 16 stołach bilardowych. Już w pierwszym dniu zawodów, w turnieju drużynowym, znakomicie radził sobie duet Ola Piąstka i Weronika Derezińska. Po pierwszym przegranym meczu 0:3 z Bilą Zduny, dziewczęta wygrały trzy kolejne z bilardzistkami z Tomaszowa Mazowieckiego, Srocka i Janowca Wlkp. W meczu półfinałowym uległy 1:2 późniejszym mistrzyniom , drużynie z Rękoraja.

Ostatecznie dziewczęta z "Łabiszynianki" wywalczyły brązowy medal i III miejsce w krajowej rywalizacji.

Pełen dramaturgii był stojący na wysokim poziomie turniej indywidualny dziewcząt. Ola Piąstka pierwszy mecz rozpoczęła od porażki 2:3 z koleżanką z Janowca Wlkp. Dwa kolejne zwycięstwa z bilardzistkami z Lubina i Srocka dały jej awans do strefy pucharowej. Na tym etapie każda porażka eliminuje zawodniczkę z dalszych gier. I tutaj zawodniczka "Łabiszynianki" odniosła cztery zwycięstwa z rzędu nad dziewczętami z Janowca Wlkp., Zdun i Czerniewic. W meczu finałowym ograła 3:0 Agatę Ryś z Rękoraja i została mistrzynią Polski. To jak na razie jej największy sukces.

W turnieju bardzo dobrze spisała się także Julia Chłodzińska z UKS Lubostroń, która wywalczyła brązowy medal. Druga zawodniczka "Łabiszynianki" Weronika Derezińska wywalczyła V miejsce.