Sukcesy kolarek z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w gminie Lubicz

Karolina Rokitnicka
UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo  w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików
UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików UKS Sokół Wielkie Rychnowo
Świetnie zaprezentowały się młode kolarki z powiatu golubsko-dobrzyńskiego w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w jeździe na czas, które odbyły się w podtoruńskim Młyńcu w gminie Lubicz.

UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Młodziczka „Sokoła” Wiktoria Nowakowska wywalczyła brązowy medal, Martyna Lewandowska swoje zmagania ukończyła na 15 miejscu. W kategorii młodzik Michał Dąbrowski zajął 13 pozycję. Pozostali młodzicy UKS z Wielkiego Rychnowa zajęli następujące miejsca: Aleksander Lipiński – 21; Jonasz Śliwka - 26, Mateusz Płotka- 34, a Franciszek Błaszkiewicz - 36 pozycja.

Sukces szkółki kolarskiej OSIR Golub-Dobrzyń

W rozegranych w podtoruńskim Lubiczu Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w jeździe indywidualnej na czas triumfowała Oliwia Kępczyńska reprezentująca szkółkę kolarską OSIR Golub-Dobrzyń oraz ALKS Stal Grudziądz. Została międzywojewódzką mistrzynią, była najszybsza indywidualnie i zdobyła złoty medal.

- Wystartowałam jako pierwsza zawodniczka – powiedziała Oliwia Kępczyńska. - Pierwszą część dystansu przejechałam delikatnie. Potem przyspieszyłam. Dla mnie to zwycięstwo jest największym sukcesem w dotychczasowej karierze.

Trener Oliwii, Wiesław Młodziankiewicz nie kryje dumy, że jego podopieczna z przewagą 16 sekund nad drugą zawodniczką zdeklasowała rywalki.

Trwa głosowanie...

Czy wciąż przestrzegasz reżimu sanitarnego?

- Dla Oliwii trasa była zbyt płaska – powiedział Wiesław Młodziankiewicz. - Ona woli jeździć po pofałdowanym, a nawet górskim terenie. Tym wynikiem potwierdziła swój potencjał kolarki i dobre przygotowanie do sezonu.

Oliwia Kępczyńska jest uczennicą Szkoły Podstawowej we Węgiersku. Za kilka dni rozpocznie naukę w 8 klasie. Kolarka mieszka w Macikowie w gminie Golub-Dobrzyń.