Światowy Dzień Pocałunku 6 lipca
Międzynarodowy Dzień Pocałunku był pierwotnie pomysłem... firmy stomatologicznej! Do kalendarza świąt wszedł na stałe na początku lat 90-tych.
Co roku, 6 lipca świętujemy Światowy Dzień Pocałunku.
Czy warto świętować Światowy Dzień Pocałunku? Warto!
Naukowo dowiedziono, że całowanie pomaga uwolnić się od stresu, ma dobroczynny wpływ na układ krążenia, pomaga obniżyć poziom cholesterolu. Pocałunek "z języczkiem" angażuje zaś aż 34 mięśnie twarzy! Całowanie przedłuża życie i przynosi masę radości - miłośnicy pocałunków żyją pięć lat dłużej!
Co ciekawe są - jak najbardziej poważne - badania naukowe dowodzące wpływu pocałunków na zdrowie. Według naukowców z Uniwersytetu w Leeds w Wielkiej Brytanii, bakterie przekazywane przez całowanie działają korzystnie na nasze zdrowie. Szczególnie ma to dotyczyć to kobiet w ciąży.
10 najsłynniejszych pocałunków świata: Jack i Rose, Karol i ...
Pocałunki stymulują też naszą psychikę. Całowanie powoduje produkcję endorfin, zwanych hormonem szczęścia, podnosi ciśnienie oraz temperaturę ciała.
Według Księgi Rekordw Guinessa, najdłuższy pocałunek trwał 30 godzin 59 minut i 27 sekund. W trakcie pocałunku para nic nie jadła i cały czas stała.
Światowy Dzień Pocałunku - kiedy obchodzimy?
Za Światowy Dzień Pocałunku uznaje się 6 lipca. Nieśmiałych ucieszy pewnie jeszcze fakt, że Międzynarodowy Dzień Pocałunku obchodzimy także 28 listopada oraz 28 grudnia. Do trzech razy sztuka?
Jak aktorzy radzą sobie ze scenami pocałunku?
źródło: Agencja TVN/x-news