Kwota nie jest mała, ale gdy zestawimy ją z miesięcznymi kosztami utrzymania obiektu - wynoszącymi aż 75 tys. zł - już nie robi wrażenia. - Możemy powiedzieć, że zarobiliśmy na miesięczny rachunek za prąd - mówi odpowiedzialny za halę, prezes Vistuli Tomasz Keller.
Przeczytaj także:Studniówki 2012 - tak się bawią maturzyści z regionu [nowe zdjęcia]
Oprócz największych świeckich szkół średnich, przy Sienkiewicza niezapomniane chwile przeżyli w tym roku także maturzyści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 z Chełmna.
Każdy kolejny sezon przynosi nowe doświadczenia. - Stanowczo odeszliśmy od prowadzenia uzgodnień z komitetami rodzicielskimi - mówi Keller. - Zbyt wiele pojawiało się niejasności co do szczegółów. Od tego roku warunki ustalamy wyłącznie z firmami kateringowymi przygotowującymi imprezę. Ale też tylko tymi, które przedstawić umowę podpisaną ze szkołą.
W poprzednich latach zdarzało się bowiem, że firmy próbowały rezerwować terminy bez pewności, że to właśnie ich oferta zostanie wybrana przez organizatorów studniówki. W miniony weekend odbyły się w Świeciu dwa ostatnie bale. W piątek poloneza tańczyli młodzi ludzie z Chełmna, a w sobotę uczniowie ZSP w Świeciu.
Czytaj e-wydanie »