Jutro rozpoczyna się II Ogólnopolskie Festiwal Filmów Satyrycznych Pyszadło. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu zaplanowano na godzinę 15 w kinie "Wawrzyn". Specjalnym gościem festiwalu będzie Jerzy Gruza i od spotkania z reżyserem rozpocznie się festiwal. Widzowie zobaczą także film "Tygrysy Europy". A po seansie będzie się spotkanie z aktorką Joanną Kurowską. O godz. 17.15 rozpocznie się wernisaż wystawy rysunków satyrycznych Henryka Sawki i spotkanie z autorem (galeria Lustro - MDK).
W pierwszym dniu festiwali będzie można zobaczyć także film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", po filmie będzie okazja spotkać się z twórcami filmu. Kolejnym Filmem będzie "Ja, Daniel Blake" (od godz. 21.15). O godzinie 23.00 organizatorzy zapraszają do klubu Pod Orłem (przy sali MDK) na Polsko-Brytyjską Scenę Muzyczną.
Drugie dnia festiwalu będzie można od rana oglądać filmy m.in. o godzinie 10 rozpocznie się Poranek z kinem Ameryki Południowej. W sumie w kinie będzie można uczestniczyć w pięciu seansach. Dzień zakończy się koncertem Czesława Mozila w klubie Pod Orłem.