https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoły powiatu mogileńskiego w doborowym towarzystwie

sxc.hu
Szkoły powiatu mogileńskiego znalazły się na liście najlepszych szkół w województwie. Najlepiej wypadł Zespół Szkół w Mogilnie.

Co roku szkoły z niecierpliwością czekają na opublikowanie rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. To najbardziej prestiżowe zestawienie szkół ponadgimnazjalnych.

Szkoły powiatu mogileńskiego co roku znajdują się na liście najlepszych placówek. I tak technikum w Zespole Szkół w Mogilnie zajęło 13. miejsce w województwie Kujawsko-Pomorskim. Jednocześnie jest na 179. miejscu w Polsce. Szkoła zdobyła ponadto Srebrny Znak Jakości, przysługujący najlepszych szkołom, czyli tym z czołówki rankingu.

Technika na dobrym poziomie

To dobry wynik mogileńskiej szkoły, choć trzeba przypomnieć, że przed rokiem placówka była wyżej notowana, Technikum znalazło się na 2. miejscu w województwie oraz na 27. w kraju.
W tym roku technikum w Zespole Szkół w Bielicach zajęło 21. miejsce w województwie i 293. miejsce w Polsce. Szkole przyznano Brązowy Znak Jakości. Przed rokiem ta szkoła była na 14. miejscu w województwie oraz na 229. w kraju.
W tegorocznym rankingu technikum w Zespole Szkół w Strzelnie uplasowało się na 47. miejscu w województwie i jest poza listą 300 najlepszych techników w Polsce.

„Perspektywy” opracowują także ranking liceów. Spośród szkół powiatu mogileńskiego najwyżej jest liceum w Zespole Szkół w Mogilnie. Szkoła jest na 43. miejscu w województwie, ale poza listą 300 najlepszych w kraju. W rankingu nie uwzględniono liceum strzeleńskiego.

Trzemeszno poza klasyfikacją

Wśród najlepszych szkół w województwie Wielkopolskim nie ma liceum ogólnokształcącego w Trzemesznie. Wysoko, bo na 28. miejscu w Wielkopolsce jest I liceum im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie, a II LO im. Dąbrówki jest na 41. miejscu. Gnieźnieńskie Technikum w ZS Ekonomiczno-Odzieżowych jest na 16. miejscu w województwie. Technikum Geodezyjne w ZS nr 1 na 22. miejscu.

W rankingu najlepiej wypadło technikum w Zespole Szkół w Mogilnie

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Strzelinianin

W ZS Bielice jest także liceum. Pupilek Starostwa w pana Konieczki. Liceum w którym klasy są 10 osobowe, w którym zapewnione mają idealne warunki nauki. Tego liceum nie ma także w rankingu. Ale o tym nie piszecie. Dlaczego?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska