Szybki gol Radka! - podsumowanie 15. kolejki

Tekst: Artur Kluskiewicz, wyniki zebrał: Grzegorz Sergot, [email protected]
Takie wyczyn zdarzają się niezbyt często. W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej 5. ligi (grupa 1.): Pomorzanin Serock - Cyklon Kończewice, napastnik gospodarzy - Radosław Mik, popisał się nielada wyczynem. Zdobył bramkę w pierwszej akcji meczu (30 sekunda!).

16. Unislavia 15 5 16-44

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze Pomorzanina Toruń i Tucholanki. Lepsi okazali się gospodarze, którzy w drugiej połowie zdecydowanie górowali nad zespołem z Tucholi i pewnie pokonali rywali 4:0 (0:0). - W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale nie mogliśmy jej udokumentować. Goście dobrze się bronili - relacjonuje Zbigniew Figurski, szkoleniowiec Pomorzanina. - Po pierwszej bramce Elsnera, Tucholanka "pękła" i kolejne gole były tylko kwestią czasu - dodaje.

Kolejne trzy punkty, zdobyte na własnym boisku, zapisał Pomorzanin Serock. Podopieczni Piotra Cielepiaka szczęśliwie pokonali drużynę Cyklonu Kończewice 2:1 (2:0). Ojcem zwycięstwa serocczan można nazwać Radosława Mika. Młody napastnik zdobył obie bramki i niemal w pojedynkę przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. - Wygrana jest o tyle cenna, że przewaga Cyklonu w drugiej połowie była ogromna - mówi Bogdan Kawalec, członek zarządu Pomorzanina. Z kolei Marek Hadryś, szkoleniowiec zespołu z Kończewic, był zdegustowany postawą arbitrów. - Byli beznadziejni. Nie czuli gry, tylko przeszkadzali. Sami też możemy mieć pretensje do siebie. W drugiej połowie mieliśmy aż trzy poprzeczki! - tłumaczy trener Cyklonu.

Za ciosem poszli piłkarze Polonii Bydgoszcz, którzy odnotowali drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem biało-czerwoni pokonali w Nakle miejscowych Czarnych 4:1 (3:0). Łupem bramkowym bydgoszczan podzieliła się dwójka Szymon Łataś i Tomasz Ejankowski.

Siedem bramek ujrzeli kibice, którzy wybrali się na mecz Promienia z Unislavią. Gracze z Kowalewa Pomorskiego zainkasowali trzy punkty, zwyciężając 4:3 (3:0). Pierwsza połowa zdecydowanie należała dla gospodarzy, którzy wypracowali sobie trzybramkową zaliczkę. Po przerwie prowadzili już nawet 4:0, lecz ambitnie grający goście potrafili jeszcze nawiązać walkę. Trzykrotnie zdobywali gola, ale na wyrównujące trafienie zabrakło już czasu.

Drugą porażkę z rzędu zanotowali piłkarze Victorii Lisewo. Tym razem ulegli w Golubiu Dobrzyniu miejscowej Drwęcy 0:1 (0:0). - Pierwsza część meczu była wyrównana. Stworzyliśmy sobie dwie doskonałe sytuacje, które powinnyśmy wykorzystać! - komentuje "na gorąco" Łukasz Filarski, trener gości. - Straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. Nasz bramkarz "wypluł" piłkę, a z prezentu skorzystał napastnik Drwęcy. Później "przycisnęliśmy" gospodarzy, ale na nic to się zdało - dodaje. W końcówce losy spotkania mógł odwrócić Radosław Góral, lecz w sytuacji "sam na sam" nieudanie próbował lobować bramkarza.

Swój mecz przegrała także drużyna Strażaka Przechowo. Podopieczni Mariusza Raczkowskiego ulegli u siebie Spójni Białe Błota 0:2 (0:2).

W niedzielę na wyjeździe z rezerwami Olimpii Grudziądz rozprawił się Start Warlubie, który już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo jesieni. Start/Eco-Pol pewnie pokonał drugi zespół z Brodnicy.

Wyniki 14. kolejki
Drwęca Golub-Dobrzyń - Victoria Lisewo 1:0 (0:0). Bramka: Dariusz Niburski (65). Sędziował: Piotr Wysocki (Toruń). Widzów - 100. Żółte kartki: Ł. Strupowski, Pioś (V).

Czarni Nakło - KP Polonia Bydgoszcz 1:4 (0:3). Bramki: Paweł Olszewski (63) oraz Tomasz Ejankowski - 2 (36, 69), Szymon Łataś - 2 (16, 43). Sędziował: Łukasz Uciński (Żnin). Widzów - 50. Żółte kartki: H. Wałęza (C), Sawicki (P).

Promień Kowalewo Pomorskie - Unislavia 4:3 (3:0). Bramki: Bartosz Jagielski - 3 (21, 38, 73), Daniel Paprocki (9) oraz Dawid Berej - 2 (66, 69), Tomasz Drążkowski (73). Sędziował: Adam Bauza (Żnin). Widzów - 300. Żółte kartki: Paprocki, Krzyżanowski, Szczodrowski, Zarański (P), Poznański (U).

Strażak Przechowo - Spójnia/Sanitrans Białe Błota 0:2 (0:2). Bramki: Karol Bilski (33), Krzysztof Krawczyk (35). Sędziował: Kamil Dojaś (Żnin). Widzów - 200. Żółta kartka: S. Zieliński (SBB).
Pomorzanin Serock - Cyklon Kończewice 2:1 (2:1). Bramki: Radosław Mik - 2 (30. sek.; 20 min.) oraz Łukasz Szewczyk (40. głową). Sędziował: Janusz Grzegorski (Janikowo). Widzów - 50. Żółte kartki: Majer (P), Szewczyk, Owczarczyk, D. Pilecki (C).

Pomorzanin Toruń - Tucholanka/Hydrotor 4:0 (0:0). Bramki: Bartosz Rychcik - 2 (67, 74), Krzysztof Elsner (55), Łukasz Wierzchowski (84). Sędziował: Jacek Jędrzejczak (Inowrocław). Widzów - 100. Żółte kartki: Drygalski (P), P. Wiśniewski (T).

Start/Eco-Pol Pruszcz - Sparta II Dortom Brodnica 4:1 (2:0). Bramki: Patryk Podolski - 2 (28, 75. karny), Kamil Kolmajer (12), Arkadiusz Pyda (82) oraz Patryk Sarnowski (49). Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów - 100. Żółte kartki: Nowacki, Diane Bassiriki, Adam Kolmajer, Kamil Kolmajer (SP), Pesta, Jaworski, Kwiatkowski, Wiśniewski (SB); czerwona - Pesta (75. SB).

Olimpia II Grudziądz - Start Warlubie 1:2 (0:0). Bramki: Dawid Wacławczyk (83) oraz Michał Zarembski - 2 (65, 75. karne). Sędziował: Mirosław Oparczyk (Bydgoszcz). Widzów - 500. Żółte kartki: Gabryszak, T. Kurkowski (O), Klamczyński (S).

Przeczytaj też: Wywiad z Mariuszem Gralakiem