Szykujcie się na maraton w fosie - w sobotę Chojnicka Noc...

  Szykujcie się na maraton w fosie - w sobotę Chojnicka Noc Poetów

  MARIA EICHLER

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W ubiegłym roku gościem Nocy był m.in. Jerzy Zelnik

  W ubiegłym roku gościem Nocy był m.in. Jerzy Zelnik ©Maria Eichler

  W sobotę XVIII Chojnicka Noc Poetów. Miejsca trzeba zajmować już od godz. 18, bo potem może być tłok.
  W ubiegłym roku gościem Nocy był m.in. Jerzy Zelnik

  W ubiegłym roku gościem Nocy był m.in. Jerzy Zelnik ©Maria Eichler

  Impreza, która od lat cieszy się powodzeniem u chojniczan i turystów, w tym roku pozwoli na spotkanie się z aktorami: Barbarą Wrzesińską, Krzysztofem Globiszem i Wojciechem Wysockim. Będzie urozmaicenie - od lekkiego repertuaru, przez Majakowskiego i Jesienina, aż po Herberta.

  Zaśpiewają: Ryszard Leoszewski z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami, Małgorzata Kościelniak z zespołem i dobrze znana chojniczanom grupa Raz Dwa Trzy.
  Po kilka swoich tekstów przeczytają poeci: Maria Jolanta Kowalska, Karol Samsel, Krzysztof Szymoniak i Dariusz Dziurzyński, dwaj ostatni zasiadali w jury konkursu jednego wiersza, który co roku ogłasza Miejska Biblioteka Publiczna.

  Na scenie zobaczymy więc też laureatów konkursu i na pamiątkę będziemy mogli zabrać ze sobą tomik pt. "Odblaski nocy", w którym znajdą się nagrodzone i wyróżnione wiersze. Werdykt jest już znany, ale oficjalnie zostanie ogłoszony dopiero w sobotę.

  Organizatorzy: Urząd Miejski, Chojnicki Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna co roku mają to samo zmartwienie - czy dopisze pogoda. I zawsze jest to niewiadoma, choć w historii imprezy tylko raz znalazła się ona pod dachem...

  W każdym razie posiedzimy w fosie na pewno do północy, a kto wie - może i dłużej...Warto więc zabrać coś cieplejszego na grzbiet.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018