Szymon Woźniak tuż poza podium w finale Brązowego Kasku

(emka)
Szymon Woźniak (kask niebieski) nie stanął na podium w finale Brązowego Kasku.
Szymon Woźniak (kask niebieski) nie stanął na podium w finale Brązowego Kasku. Fot. ENEA
12 punktów nie starczyło, by żużlowiec bydgoskiej Polonii stanął na podium finału Brązowego Kasku. W poniedziałek Gdańsku Woźniak zajął czwarte miejsce.

Szymon rozpoczął zawody bardzo udanie i pewnie wygrał dwa pierwsze swoje starty. W kolejnych trzech nie było już jednak tak dobrze. Bydgoszczanin przegrał kolejno z Piotrem Pawlickim, Kamilem Adamczewskim i Krystianem Pieszczkiem i turniej zakończył z dorobkiem 12 pkt.

Zazwyczaj taki dorobek gwarantuje podium, ale nie w finale Brązowego Kasku, który zdominowało czterech żużlowców. Nad piątym zawodnikiem turnieju Woźniak miał bowiem aż 4 punkty przewagi. Słabo w Gdańsku wypadli pozostali Pomorzanie. Karol Jóźwik (Polonia) był 9., a Mateusz Rujner (GTŻ Grudziądz) dopiero 15.

Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!

Zawody wygrał Pieszczek przed Pawlickim, który w dodatkowym wyścigu o drugie miejsce pokonał Kacpra Gomólskiego.