Podejść do tego, aby budynek zyskał nową szatę było kilka. Niestety, wszystkie bezskuteczne. Samorząd kilka lat temu próbował pozyskać finansowanie na termomodernizację w ramach rządowego programu Polskiego Ładu. Wówczas wniosek przepadł. Radni Koalicji Obywatelskiej w 2022 roku zbiegali o zabezpieczenie w budżecie na 2023 rok środków na ten cel. Bez rezultatu.
A budynek z każdym rokiem wyglądem starszy coraz bardziej! Także zabawki na placu zabaw są ubogie i nie jest dużo.
O potrzebie remontu elewacji żłobka mówi wiceprezydent Grudziądza Tomasz Smolarek, który jest także mieszkańcem osiedla Rządz i problem zna: - Realizując kampanię wyborczą wielokrotnie spotykałem się z młodymi rodzicami, którzy zgłaszali w ogóle potrzebę powstania kolejnego żłobka miejskiego, gdyż w obecnym jest niewiele miejsc i długa kolejka, a odpłatność nieporównywalnie atrakcyjniejsza niż w prywatnych placówkach. Też mam świadomość, że żłobek nie wygląda za dobrze i jest to bezwzględnie zadanie dla nas jako władz miasta, aby wreszcie zyskał nowy blask tak aby cieszył oko dziecka, a nie ... odstraszał. Będziemy robili wszystko, aby remont jak najszybciej się odbył.
Brakuje pieniędzy
Na początku czerwca br. władze miasta ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji na termomodernizację m. in.
Przedszkola Rządz, w skład którego wchodzi także żłobek i
szkół SP 18 i SP 21 oraz
bursy szkolnej i
Zespołu Szkół Ogólnokształcących.
Przetarg niestety został unieważniony...
- Postepowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyna oferta, jaka wpłynęła, przewyższała posiadane środki na realizację o około 40 procent. Obecnie jesteśmy na etapie ponownego ogłaszania kolejnego przetargu - wyjaśnia Karol Piernicki, rzecznik prasowy prezydenta Grudziądza.
Czytaj też:
Dodajmy, że miasto w tej chwili dostosowuje pomieszczenia Przedszkola Strzemięcin do powstania pierwszego, miejskiego klubiku dziecięcego dla dzieci od roku do trzech lat. Z kolei w gminie Grudziądz będzie budowany nowy żłobek w Białym Borze. Trwa postępowanie przetargowe.
