Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tak żyje Michał Chorosiński - zdjęcia. Oto różne wcielenia aktora i męża minister kultury Dominiki Chorosińskiej

OPRAC.:
Iwona Góralczyk
Iwona Góralczyk
Michał Chorosiński występował w wielu telewizyjnych serialach, ostatnio w "Koronie królów. Jagiellonowie" oraz popularnym "Dewajtis". Fani produkcji TV Puls z pewnością kojarzą też Chorosińskiego z serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Jaki jest prywatnie Michał Chorosiński? Pokazujemy na zdjęciach w galerii >>>
Michał Chorosiński występował w wielu telewizyjnych serialach, ostatnio w "Koronie królów. Jagiellonowie" oraz popularnym "Dewajtis". Fani produkcji TV Puls z pewnością kojarzą też Chorosińskiego z serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Jaki jest prywatnie Michał Chorosiński? Pokazujemy na zdjęciach w galerii >>>Wojtalewicz Jarosław /AKPA
Michał Chorosiński, prywatnie mąż minister kultury Dominiki Chorosińskiej, ma za sobą długą listę aktorskiego dorobku. Występował w wielu telewizyjnych serialach, ostatnio w "Koronie królów. Jagiellonowie" oraz popularnym "Dewajtis". Fani produkcji TV Puls z pewnością kojarzą też Chorosińskiego z serialu "Lombard. Życie pod zastaw". Jaki jest prywatnie Michał Chorosiński? Pokazujemy na zdjęciach w galerii.

Spis treści

Michał Chorosiński - kim jest

Urodził się w 1975 roku w Warszawie. Ukończył liceum muzyczne, a następnie szkołę aktorską w Krakowie.

To odtwórca roli Wiktora Rajczaka z serialu paradokumentalno-fabularnego TV Puls Lombard. Życie pod zastaw.

Występował w roli Czarka Zdrojewskiego, chłopaka Magdy, w serialu Polsat Adam i Ewa (20002001) i jako Leszek Skalski w serialu TVP2 M jak miłość (20042009), a także gościnnie w serialach Klan, Przyjaciółki, Na Wspólnej i Na dobre i na złe.

Miał także m.in. role w serialach "Korona królów Jagiellonowie" oraz "Dewajtis".

Współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami teatralnymi. Zagrał w "Ogniem i mieczem" oraz "Starej baśni. Kiedy słońce było bogiem".

W 2022 Zarząd Województwa Łódzkiego powołał Chorosińskiego na stanowisko zastępcy dyrektora ds. artystycznych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Michał Chorosiński - życie prywatne

Jest mężem aktorki, a obecnie posłanki (i minister kultury) Dominiki Chorosińskiej. Wychowują kilkoro dzieci: Anastazję, Matyldę, Józefa, Piotra, Jana Pawła, Alana.

Choć generalnie znani rodzice często chcą, aby ich potomstwo podążało podobną co i oni zawodową ścieżką, aktor przyznaje, że daje swoim dzieciom wolny wybór.

"Uważam, że dzieci powinny mieć pełną wolność w wyborze swojej drogi życiowej. Moja rola sprowadza się do bycia "życzliwym doradcą". I jako ten życzliwy doradca namawiam ich, żeby zastanawiali się nad innym zawodem niż aktorstwo. To zawód, który ma piękne chwile, ale cena, którą trzeba płacić, bywa bardzo wysoka" - wyznał.

Chorosiński podkreśla swoją wiarę w religię rzymskokatolicką; z żoną został ambasadorem zorganizowanych w Krakowie Światowych Dni Młodzieży 2016, a także akcji "Wierność jest sexi".

Hobby Michała Chorosińskiego

Michał Chorosiński przyznaje, że uwielbia sport, a zwłaszcza sztuki walki.

Trenował boks, kick-boxing oraz krav magę. Zainteresował się tym dzięki sąsiadowi, który był niegdyś mistrzem Polski w boksie.

Jak się okazało, te umiejętności przydały mu się w życiu i to aż dwa razy. Kiedyś został zaatakowany przez dwóch młodych kibiców w Krakowie. "Pamiętałem nauki trenera, że w takich wypadkach wszystko zależy od tego, kto wykona pierwszy ruch.

Dwóch najbardziej agresywnych podeszło do mnie, ale nie spodziewało się takiej reakcji z moje strony. Oberwali, a pozostała trójka, która była z nimi, widząc co się dzieje odstąpiła. Wszystko się więc dobrze skończyło" - powiedział aktor.

Z drugiej niebezpiecznej sytuacji wyszedł jednak z pewnym szwankiem, ale cało. Choć wszystko skończyło się dobrze, radzi innym, żeby w takich sytuacjach po prostu uciekali. Tak jest bezpieczniej.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska