
Im więcej proszku do prania, tym lepiej? To mit! Ogromnym błędem jest zastosowanie do bardzo zabrudzonego prania większej ilości detergentu. Na każdym proszku do prania, czy płynie widnieje konkretna informacja, ile trzeba go użyć. Nie jest wskazane dodawanie zbyt dużej ilości środka piorącego, bo może on się nie rozpuścić i pozostać na materiale. Dodatkowo osadzi się on na podzespołach pralki, czego efektem może być jej awaria.

Bęben pralki nie powinien być nigdy wypełniony maksymalnie. Należy pozostawić niewielką przestrzeń - najlepiej, jeśli między praniem a ścianą bębna jest miejsce na pieść.

Czy trzeba stosować zmiękczacz do prania? Absolutnie nie. Niektóre płyny do płukania zawierają niepotrzebne składniki, które osadzają się na tkaninie i tworzą powłokę, która przeciwdziała wchłanianiu się wody. Stosowanie płynów do płukania w dłuższej perspektywie może sprawić, że pościel stanie się szorstka i nieprzyjemna w dotyku.

Jaki program wybrać do prania na prześcieradła? Najlepiej jest prać prześcieradło w krótkim cyklu, aby uniknąć pomarszczenia. Temperatura powinna być natomiast dość wysoka, by usunąć jak najwięcej zabrudzeń.